Dikkat ! 2. el araba alayım derken...

Dikkat ! 2. el araba alayım derken....24093
  • Giriş : 13.05.2009 / 03:00:00
  • Güncelleme : 12.05.2009 / 23:30:14

Fatih'te bir oto kiralama firmasından kiraladıkları otomobili 3 bin TL ve başka bir marka bir otomobil karşılığında sattılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, gazete ilanlarından satılık otomobil ararken piyasa değeri yaklaşık 12 bin TL olan Hyundai marka bir otomobilin ucuz bir fiyata satıldığını gören Nurettin Yılmaz, ilanda verilen telefonu arayıp otomobile müşteri oldu. Kirala kontratında kendisini Mustafa Kaya olarak tanıtan şahısla pazarlığa oturan Yılmaz, şahsın kriz nedeniyle paraya ihtiyacı olduğunu bu nedenle ucuza sattığını belirtmesi üzerine otomobili almaya karar verdi. Kendisine ait Doğan marka otomobille birlikte 3 bin TL veren Yılmaz otomobili aldı. Dün akşam saatlerinde Beyoğlu Karaköy'den Beşiktaş istikametine ilerlerken otomobilin elektrik sistemi durdu. Yılmaz otomobilin arıza yaptığını zannederek elektrikçi çağırdı. Ancak, elektrikçi gelmeden Fatih Vatan Caddesi'nde faaliyet gösteren bir oto kiralama firmasına ait görevliler Yılmaz'ın yanına geldi. Görevlilerin durumu anlatması üzerine Yılmaz dolandırıldığını anladı. Yılmaz ve firma sahibi Yusuf Suatlıer Karaköy Polis Merkezi'ne götürüldü.

Yılmaz, gazete ilanlarına bakarken satılık otomobil ilanı gördüğünü ve şartların cazip olması nedeniyle almaya karar verdiğini belirterek, "Otomobille ilgili araştırma yaptım Otomobil temiz görünüyordu. Pazarlık yapıp 3 bin TL ve Doğan marka bir otomobil karşılığında aldım. Bu gün Karaköy'de otomobilin elektrik sistemi kilitlendi. Meğerse kiralık otomobili satmışlar bana. Kiraya veren firma da GPRS ile elektrik sistemini kilitlemiş" dedi. Firma sahibi Suatlıer ise, "3 gün önce, adının Mustafa Kaya işinin de Metro Turizm'de şoförlük olduğunu söyleyen birisi geldi. 3 günlüğüne kiraladı otomobili bizden. Pazar günü getirecekti. Bizi aradı ve ücretini ödemek şartıyla kiralama süresini 1 gün uzattı. Bugün gelmesi gereken otomobil gelmeyince takibe aldık. Noktasını belirleyip durdurduk." şeklinde konuştu. Suatlıer, vatandaşları da uyararak, "Ucuz diye araştırmadan soruşturmadan otomobil almasınlar." dedi.

Polis, konuyla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*