Dikkat! Bakan hastaneleri dolaşıyor

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Sağlık Bakanı Akdağ, devlet hastanelerinin sorunlarını araştırmak için hastanelerde incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ümraniye Devlet Hastanesi, Erenköy Ruh ve Sinir Hasatalıkları Hastanesi ile Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde incelemelerde bulunan Akdağ, hastanelerin durumunun eskiye göre çok daha iyi olduğunu belirterek, mevcut sorunları tespit için çalışma başlattıklarını söyledi.

Göztepe Eğitim ve Arştırma Hastanesi’nde yaklaşık 6 saat incelemelerde bulunan Bakan Akdağ, hastaneden saat 23:30’da ayrıldı. Hastane çıkışı açıklama yapan Akdağ, İstanbul’da bulunan devlet hastanelerinin sorunlarını tespit etmek amacıyla hastane yetkilileriyle bir araya geldiklerini ve değerlendirmelerde bulunduklarını ifade etti. Eskiye nazaran devlet hastanelerinde ciddi bir iyileşmenin olduğunu belirten Akdağ, genel izlenimlerinin iyi olduğunu kaydetti.

Recep Akdağ, Türkiye’nin gündemine oturan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi’ne de değinerek, vatandaşların kene bulunabilecek alanlarda kol ve bacakları açık gezmemesi gerektiğini söyledi. Kene ısırması sonucu meydana gelen ölümlerin Türkiye’de dünya ortalamasının altında olduğunu belirten Akdağ, bu tür vakaların önceki yıllarda da olduğunu anlattı. "Önceki yıllar da da bu nedenle ölümler oluyordu ama gündeme gelmemişti. Kene ısırması sonucu ölüm oranı bizde yüzde 14, dünyada ise yüzde 20. Tabi ki insanımızı hayatı önemli. Sağlık çalışanlarını bu konuda bilgilendirdik. Daha duyarlı olunacaktır." diyen Akdağ, vakaların öncesini önlemek için Tarım Bakanlığı’nın da çalışma içerisinde olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious