Dikkat! Havalar 10 derece birden soğuyacak

Dikkat! Havalar 10 derece birden soğuyacak.6450
  • Giriş : 26.11.2007 / 09:20:00

Türkiye bugunden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisine altına giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İstanbul ve çevresinde güney yönlerden hafif kuvvette esen rüzgârın, bugün öğle saatlerinden itibaren etkisini artırarak güneybatıdan kuvvetli ve kısa süreli fırtına (saatte 60-70 km) hızında eseceği belirtildi.

Yurdun batı kesimleri öğle saatlerinden itibaren Orta Akdeniz ile Balkanlar üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girmiş olacak.

Akşam saatlerinde Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege'de başlaması beklenen yağışların, Salı günü Marmara'nın güney ve doğusu, Kuzey ve İç Ege, Karadeniz ve İç Anadolu'nun kuzeyinde, Çarşamba günü ise yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde devam edeceği tahmin edilmekte. Yağışların yağmur ve sağanak, Salı günü Karadeniz'in iç kesimlerinde, Çarşamba günü Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenmekte.

Lodos ile birlikte yurdun iç ve batı kesimlerinde 1-3 derece artacak hava sıcaklığı, Salı günü kuzeybatı kesimlerde, Çarşamba günü kuzey ve iç kesimlerde karayel ile birlikte 8-10 derece azalacak.

Akşam saatlerinden itibaren yurdun kuzeybatı kesimlerinde etkili olacak lodos fırtınasına bağlı soba zehirlenmeleri ile Salı gecesi ve Çarşamba günü karayel ile birlikte hava sıcaklığındaki azalmaya bağlı olarak yurdun kuzey kesimlerinde görülecek buzlanma ve don olayına karşı tedbirli olunması gerekmekte.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious