Dikkat! İstanbul'a kar geliyor

Dikkat! İstanbul'a kar geliyor.18068
  • Giriş : 16.02.2009 / 15:49:00

Yurdun büyük bölümü, soğuk ve yağışlı havanın etkisi altında kalacak. Hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerinde 5 ile 7 derece azalacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, hava sıcaklıkları düşüyor.

Marmara bölgesinde ise, çok bulutlu, doğusu ile öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri aralıklarla yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve karla karışık yağmur, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ ile akşam saatlerinden itibaren doğusunda aralıklı karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Başkent Ankara başta olmak üzere İç Anadolu Bölgesi, parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı kar yağışlı geçecek. Yağışların, sabah saatlerinde, Niğde ve Kayseri'nin güney ilçelerinde, öğle saatlerinden itibaren doğusunda kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarlar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

ŞİDDETLİ YAĞIŞ BEKLENEN YERLER

Yağışların; sabah saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz'de, öğleden sonra ve akşam saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji yaşanabilecek muhtemel sel, su baskını ve taşkın gibi olumsuz şartlara karşı yurttaşları tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu.

ÇIĞ RİSKİ

Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu Erzurum, Van, Ağrı, Bitlis ve Hakkari başta olmak üzere, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerektiği uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji, sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı beklendiğini kaydederek, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

KAR YAĞIŞI NEDENİYLE SİVAS'TA YAKLAŞIK 900, AĞRI'DA İSE 21 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Kar yağışı ve soğuk hava, yurdun bazı kesimlerinde yaşamı olumsuz etkiliyor.

Sivas'ta sabah saatlerinden itibaren aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve ilçelere bağlı 900'e yakın köy yolu ulaşıma kapandı.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle 49 köye elektrik verilemediği, 97 yerleşim biriminde de haberleşme sisteminin arızalı olduğu bildirildi.

İl Özel İdaresine bağlı karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalara başladı.

Kenti çevre illere bağlayan ana güzergahlarda ulaşımın açık olduğunu bildiren yetkililer, yoğun kar yağışı ve tipinin etkili olduğu yüksek kesimlerde sürücülerin dikkatli seyretmesini istedi.

Bu arada, Belediye ekipleri de cadde ve sokaklarda biriken karları temizleme çalışması yapıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*