Dikkat! Kaplumbağa yürüyor

  • Giriş : 06.07.2006 / 00:00:00

Yürüyüşe çıkan kaplumbağa vatandaşların ilgi odağı oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bulunduğu yerden sık sık dışarı çıkan kamplumbağaya caddedeki esnaflar da alışmış durumda. Kaplumbağayla en çok ilgilenenler ise çocuklar oldu.

Atatürk Caddesi üzerinde Resul Haliloğlu’na ait pastanenin çay bahçesinden kaçan bir kaplumbağa kaldırım üzerinde gezintiye çıktı.

Bir süre kabuğuna çekilen kaplumbağa, zaman zaman da başını dışarı çıkararak etrafı seyretti. Kaldırım üzerinde duran kaplumbağayı önce fark edemeyen vatandaşlar daha sonra ilgiyle izlemeye koyulurken, kaplumbağa en çok çocuklar ilgi gösterdi.

Çocuklar önce korkarak yaklaştıkları kaplumbağaya daha sonra dokunarak alışmaya çalışırken, kaplumbağa ise sessizce bekledi. Çocuklarının meraklı dokunuşları annelerini de harekete geçirdi. Kadınlardan bazıları korkarak kaplumbağaya dokunurken bazıları ise dokunmaya yanaşmadı.

Kaplumbağasının sık sık kaldırımda gezintiye çıktığını söyleyen Resul Haliloğlu ise 4 ay önce gece yolda bulup daha sonra evine götürdüğü kaplumbağanın çevre sakinlerinin maskotu haline geldiğini belirtti.

Çay bahçesinde büyütüp beslediği kaplumbağanın zaman zaman çıktığı kaldırımda kaybolduğunu fakat çevre esnafın alıştıkları için bulduklarında teslim ettiklerini de belirten Haliloğlu, kaplumbağanın yalnız olduğundan bazı zamanlar dışarıya çıktığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious