Dikkat! Kar geliyor... Çok üşüyeceğiz

Dikkat! Kar geliyor... Çok üşüyeceğiz.13611
  • Giriş : 09.12.2008 / 14:20:00
  • Güncelleme : 09.12.2008 / 13:02:16

Hava sıcaklığı yarın tüm yurtta 6 ile 10 derece düşecek. İç ve doğu bölgelerde kar yağışı başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''Meteorolojik Uyarı''ya göre, Türkiye, Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havaya ilave olarak Balkanlar'dan gelecek soğuk havanın etkisine girecek. Hava sıcaklığı yarın tüm yurtta 6 ile 10 derece düşecek, iç ve doğu bölgelerdeki yağışlar kara dönüşecek.

Tahminlere göre, yarın Marmara'nın doğusu (İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Bilecik), kuzey Ege'nin iç kesimleri (Afyonkarahisar ve Kütahya), orta ve doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleriyle Isparta ve Antalya'nın doğu kesimlerinde yağış bekleniyor.

Yağışlar, Marmara'nın kuzeydoğusu, Karadeniz kıyıları, orta ve doğu Akdeniz kıyı kesimleriyle Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, iç kesimlerde kar şeklinde görülecek. Kar yağışının özellikle orta ve doğu Karadeniz'in iç kesimleri, iç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun batısında yoğun olması öngörülüyor.

Yağışların yarın Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Sivas, Yozgat, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl'ün yanı sıra orta ve doğu Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu'nun genelinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*