Dikkat! Kaynana Semra ekranlarda

Dikkat! Kaynana Semra ekranlarda.10889
  • Giriş : 18.10.2008 / 12:30:00

RTÜK'ün programlara çıkarılmamasını önerdiği isimler arasında yer alan Semra Kaynana yeniden ekranlarda. Üstelik bu kez izdivaç programı sunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye televizyon tarihinde adını 'Semra Kaynana' olarak yazdıran Semra Yücel ekranlara geri döndü. RTÜK'ün programlara çıkarılmamasını önerdiği isimler arasında yer alan Semra Hanım artık bir izdivaç programı suncusu. Yeni Şafak'tan Nurşen Şentürk, Semra Kaynana'nın evlilik programı sunması konusunu irdeledi:

Flash TV'de yayınlanan ve programa ilgi arttıkça sunucusu Esra Erol'u Star'a kaptıran Dest-i İzdivaç'ın yeni yüzü Semra Hanım gelin ve damat adaylarıyla birlikte hafta içi hergün ekranlarda boy gösteriyor. Hemen her kanalda yer açılan bu programlar evlilik kurumunu zedelediği yönünde eleştiri alırken, Semra Hanım'ın da işin içine girmesi tepkileri artırıyor.

BİR BİLENE DANIŞALIM

Sabah Gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ, Semra Hanım'ın kendisi ve evlatlarının özel yaşamlarında mutluluğu yakalayamadıklarını hatırlatarak, “Semra Hanım, oğlunu toprağa vermenin acısı üzerine, kızının evlilik macerasında da zor günler geçirmişti” diye belirtiyor ve kitlelere yol gösteren bu gibi programlar için Semra Hanım ismini doğru bulmadığını söylüyor. Öte yandan evlendirme programlarında aile danışmanları ve psikologların da olması gerektiğini vurgulayan Aytuğ, “İkili ilişkiler konusunda başarılı bir isim olmayan Semra Hanım'ın da içinde olduğu izdivaç sunucularına canlı yayında “çevirme” yapılıp, ehliyet-ruhsat sorulmalı” şeklinde konuşuyor.

ACIMASIZCA PAZARLIK YAPABİLİR

Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Şule Kaya, izdivaç programlarını değerlendirirken Semra Hanım'la ilgili olarak, Kaynana Semra'nın kadınlarımızın haklarını iyi koruyan akıllı evlilikler için acımasızca pazarlık yapacak bir isim olarak görüldüğünü belirtiyor. Bu programların genellikle kadınların ekonomik maduriyetlerinden prim yapmakta olduğunun altını çizen Kaya, bu tarz programlar yapılacaksa da, topluma örnek olan kişilere yer açılmasının ve yapılan evliliklerin olası sonları hakkında da bilgi verilmesinın gerekli olduğunu vurguluyor.

H2

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*