Dikkat! Keneler İstanbul'un göbeğinde

Dikkat! Keneler İstanbul'un göbeğinde.8176
  • Giriş : 23.06.2009 / 02:00:00
  • Güncelleme : 23.06.2009 / 00:10:13

İstanbul'un merkezi ilçelerinden Beyoğlu'nda bir apartmanın bodrum katından çok sayıda kene bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kenelerin istila ettiği kanepeyi bodrum katından çıkaran ev sahibi, çareyi kanepeyi yakmakta buldu.

Alınan bilgiye göre; Piyalepaşa Mahallesi, Kurudere Sokak 12 numarada bulunan apartman dairesinde oturan Kenan Şimşek uzun süredir içerisine girmediği bodrum katını temizlemek istedi.

Evini temizlemesi esnasında keneleri fark eden Şimşek, komşularının da yardımıyla kanepeyi dışarı çıkarttı. Bir süre keneleri temizlemeye çalışan Şimşek, başarılı olamayınca çareyi kenelerin istila ettiği kanepeyi yakmakta buldu.

Kenelerin bir kısmını kavanoz içinde hastaneye götürdüğünü söyleyen Şimşek, "Burada arkadaşımız kalıyordu. Uzun süre bu odayı kullanmayınca havalandırmak için içeri girdik. Bu sırada çekyatın üzerindeki keneleri fark ettik. Kanepeyi dışarı çıkartıp, kenelerin başkalarını ısırmaması için, ateşe verdik. Bunun üzerine keneler çevreye dağıldı. Böceklerin bir kısmını kavonozda muhafaza edip test edilmek üzere hastaneye götürdük." dedi.

Konuyla ilgili belediyeye bilgi verdiğini ifade eden Şimşek, belediyeden şu ana kadar herhangi bir görevli gelmedi. Burada tiyatro sahnesi var. İnsanlara bulaşabilir. Korku içerisindeyiz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*