Dikkat! Kontör dolandırıcılığı arttı!

  • Giriş : 27.02.2009 / 16:46:00

Ağrı'nın Patnos ilçesinde bazı vatandaşların cep telefonlarına gelen mesajlarda ''25 bin TL kazandınız'' denilerek 9 bin kontör alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ağrı'nın Patnos ilçesinde bazı vatandaşların cep telefonlarına gelen mesajlarda 'Emniyetten arıyoruz. Çekilişten 25 bin TL kazandınız' deyip paranın hesaba yatması için 9 bin kontör istendi. İstenilen kontörü hesaba yatıran vatandaş, daha sonra dolandırıldığını anlayınca Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulundu.

Edinilen bilgiye göre, kendilerini emniyetten rütbeli olarak tanıtan dolandırıcıların rastgele aradıkları bazı kişilere 'Emniyetten arıyoruz. Çekilişten 25 bin TL kazandınız. Paranın hesabınıza yatırılması için şu numaraya 9 bin kontör göndermeniz gerekiyor' deyip vatandaşları bu yolla dolandırdıkları belirtildi. TıÜüelefonuna 'Çekilişten 25 bin TL kazandınız' şeklinde mesaj gelen R.A.'dan da paranın hesaba yatması için 9 bin kontör istendi. Kazandığı 25 bin TL'yi alabilmek için 9 bin kontörü istenilen numaraya gönderen R.A. daha sonra dolandırıldığını anladı.

Akşam saatlerinde evde otururken cebine gelen mesajı gördüğünü anlatan R.A, "Mesajı gördüğümde durumu hemen diğer aile fertlerine bildirdim. 25 bin TL az para değil. Bu nedenle de herkes çok mutlu oldu. Ben de mesajın geldiği numarayı aradım. Karşıma bir erkek çıktı. Telefondaki şahıs bana 'Bu hatta 9 bin kontör yolladıktan sonra vereceğimiz hesaba paran yatırılacak." dedi. Ben de hemen bir telefoncudan 9 bin kontör alarak istenilen numaraya gönderdim. Sonra o numarayı tekrar arayınca ulaşamadım ve kandırıldığımı anladım. Savcılığa konu ile ilgili suç duyurusunda bulundum." şeklinde konuştu.

Bu arada dolandırıcıların Patnos'ta bir kaç kişiyi daha benzer şekilde arayıp kontör istedikleri öğrenildi. Patnos Cumhuriyet Savcılığı, geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa'da aradıkları kişilere kendilerini polis olarak tanıtıp ardından kontör ve kredi kartı dolandırıcılığı yaptıkları iddiasıyla çökertilen şebekenin bir uzantısı olabileceğini bildirdi. Savcılığın, dosyayı Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*