Dikkat! Kuvvetli yağış geliyor!

Dikkat! Kuvvetli yağış geliyor!.11875
  • Giriş : 23.05.2009 / 12:33:00
  • Güncelleme : 23.05.2009 / 12:24:29

Bugün sıcaklık iç kesimlerde de düşüyor, ancak hafta sonu Türkiye'de mayıs ayı ortamala değerlerinde seyredecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İç kesimlerde kuvvetli sağanak yağmurlar devam ediyor. Batıdaki kuvvetli rüzgar ise etkisini kaybedecek.

İstanbul'da geçtiğimiz günlerdeki kadar kuvvetli poyraz olmasada, yine sert esiyor, gökyüzü parçalı bulutlu. Ankara'da sağanak yağmur, yarın da sürecek, sıcaklık 22 dereceye iniyor. İzmir'de fazla bir yağış yok ama hava parçalı bulutlu. Bursa'da hafif bir yağış bekleniyor. Adana'da da kısa süreli yağmur olabilir.

Marmara'da poyraz hızını azalttı. Sadece gündüz saatlerinde sert esiyor. Sıcaklık 25 derece civarında. Yarın daha sıcak ve sakin geçecek ancak akşamında yaz yağmuru olabilir. Pazar günü de hava az bulutlu.

Yağış en fazla İç Anadolu'yu etkiliyor. Bugün Eskişehir, Ankara, Konya-Nevşehir boyunca, yarın ise bölge genelinde kuvvetli yağacak yağmur ve doluya karşı dikkatli olunmal. Sıcaklık 20 derecenin altına inebilir.

Ege bölgesi de serinledi. Sıcaklık Muğla'da 23, Kütahya'da 20 derece. Kütahya, Afyon, Aydın ve Muğla boyunca yağmur yağacak. Yarın ise birçok kentte hava daha açık.

Akdeniz serinleme ve yağışlardan etkilenmeye başladı. Sağanak yağmur iki gün bölge genelinde ama daha çok Isparta, İçel gibi iç kesimlerde görülecek.

Güneydoğu'da günlük yaşamı olumsuz etkileyen toz bulutu, havayı kapatıyor, üç gün bölgede kalacak. Diyarbakır 30 derece.

Doğu Anadolu'da sıcaklık hafta sonu 4-5 dereceye düşecek. Çöl tozları bu bölgede de gökyüzünü kapatıyor. Bugün Kars çevresinde hafta sonu ise daha geniş alanda yağmur olacak.

Karadeniz'de hafifleyen rüzgar, pazar günü yeniden kuvvetlenecek. bugün Bolu, Çankırı, Amasya, Samsun boyunca yağmur var. Sonraki günlerde de yağış sürecek. Bolu 17, Trabzon 20 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*