Dikkat! Sahte faturabanklar sizi dolandırmasın

Dikkat! Sahte faturabanklar sizi dolandırmasın.10716
  • Giriş : 14.03.2008 / 02:19:00
  • Güncelleme : 14.03.2008 / 00:07:11

Siz faturanızı ödüyorsunuz. Hatta elinizde belgeniz bile var. Ama çok büyük bir komploya kurban gidebilirsiniz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzinsiz açtıkları 'faturabank' ödeme noktalarında sahte evrakla elektrik, telefon, su, SSK primi ve kredi kartı tahsilatı yapan 7 kişi yakalandı.

Yetkililer yüzlerce kişinin dolandırıldığını söyledi. Eskişehir'de bir bankanın adını kullanarak, ''Online Fatura Ödeme Noktası'' adı altında açılan tahsilat bürolarında çok sayıda vatandaşın dolandırıldığını belirleyen polis ekipleri, operasyon düzenledi.

Temmuz 2007 ile 16 Şubat 2008 tarihine kadar birçok vatandaşı sahte fatura basarak, ilgili kurum ve kuruluşlardan hiçbir izin ve bayilik almadan elektrik, telefon, su, doğal gaz, kablolu TV, ADSL, SSK pirimi ve kredi kartı tahsilatı yoluyla dolandırdıkları iddia edilen 7 zanlının ev ve iş yerlerinde arama yapıldı.

VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ OLMALI

Aramalarda 2 bin 500 civarında çeşitli kurumlara ait geçmiş tarihli faturalar ve fatura kabul işlemlerinde kullanılan mühür ve kaşeler ele geçirildi.

Şüpheliler Birol T, İsmail K, Fikriye K, Nurgül T, Kadriye T, Şahin T. ile Ersin T'yi gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürü Savaş Yücel, “Şu ana kadar yapılan tespitlerde yaklaşık 40 vatandaşımız 15 bin YTL dolandırılmış.

Yapılan incelemerde sayı gittikçe artıyor. Yüzlerce vatandaş bu dolandırıcılara paralarını kaptırmış olabilir. Dolandırılan kişiler mutlaka şikayetçi olmalı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious