Dikkat sıcaklıklar 3-5 derece düşecek

Dikkat sıcaklıklar  3-5 derece düşecek .24607
  • Giriş : 08.11.2008 / 08:30:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 22:51:38

Türkiye’de hafta sonu Ukrayna üzerinden gelecek soğuk havanın etkisi ile sıcaklıklar 3 ila 5 derece azalacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye'de hafta sonu Ukrayna üzerinden gelecek daha soğuk havanın etkisi ile sıcaklıklar 3 ila 5 derece azalacak, ancak ülke genelinde 10 gündür önemli bir yağış görülmüyor ve önümüzdeki günlerde de sadece kuzeyde yağış olacak.
İstanbul'da rüzgar poyrazdan estiğinden hava soğumaya ve bulutlanmaya başladı. Hafta sonu daha serin ve genelde bulutlu geçecek. Ankara'da hava parçalı bulutlu ve bugünlerde daha soğuk olacak. İzmir'de zayıf rüzgarında etkisi ile pus ve hava kirliliği oluşuyor. Bursa serinlerken, Adana'da gündüzler ılık ve güneşli geçiyor. Bugün İstanbul 19, Ankara 17 İzmir 23, Bursa 19, Adana 26 derece.
Marmara Bölgesi'nde poyraz sertleşmeye başladı. Hafta sonu hava daha soğuk olacak. Bölgede bugünlerde güneş kısa süre görülecek, bulutlanma artıyor. Pazar günü sıcaklık 15 dereceye doğru gerileyecek. Bugün ise Edirne 17, Kocaeli 18, Balıkesir 20 derece.
İç Anadolu'da önümüzdeki günlerde de yağış beklenmiyor, sadece bugün Sivas çevreleri kapalı olacak. Pazar günü daha soğuk geçecek, sıcaklık birçok kentte 15 derecenin altına inecek. Gece sıcaklığı da 0 derecenin altına inmeye başladı. Bugün Eskişehir 18, Sivas 15, Niğde 16 derece.
Ege Bölgesi'nde gökyüzü açık ama sabah saatlerinde pus oluşabiliyor. Bu ay Ege Bölgesi az yağış alıyor, hafta sonu da yağış olasılığı düşük. Günlerdir zayıf olan rüzgar, hafta sonu kıyılarda sertleşecek. Bugün Muğla 23, Kütahya 20 derece.
Akdeniz Bölgesi'nde sıcaklık biraz düşüyor ama hava dört gün daha güneşli. Gündüzler ılık ve geceler ise serin geçiyor. Antalya 27 derece...
Güneydoğu'da da yağış yok, sıcaklık geceleri 4 dereceye kadar iniyor. Diyarbakır 21 derece.
Doğu Anadolu'nun güneyi parçalı bulutlu ama Erzurumun kuzeyi Kars ve Ardahan'da bugün yağış olacak. Karadeniz'den soğuk hava geldiğinden, yüksek yerlerde kar yağışı da görülecek. Bu gece Erzurum'da sıcaklık -7 derece. Gündüz ise Erzurum 9, Malatya 20 derece.
Karadenizde günlerdir görülmeyen yağış yeniden başlayacak. Bugün Bolu, Zonguldak bulutlu ancak asıl yağış, samsumdan itibaren Trabzon ve Artvin arasında görülecek. Hava da en az 3-4 derece soğuyacak. Hafta sonu ise bölgede önemli bir yağış olmayacak. Trabzon 16, Samsun 17, Bolu 19 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*