Dikkat! Ülkenin batı ve güneyin de sıcaklıklar artıyor!

Dikkat! Ülkenin batı ve güneyin de sıcaklıklar artıyor!.14471
  • Giriş : 20.08.2007 / 22:39:00

Meteoroloji yurdun doğu ve kuzeyinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Meteoroloji yurdun doğu ve kuzeyinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu; batı ve güneyde ise sıcaklık artıyor, İstanbullu nemli havanın da etkisiyle iyice pişecek.

Türkiye'de, kuraklık nedeniyle barajların suyu çekilirken bu hafta başta Orta ve Doğu Karadeniz ile İç ve Doğu Anadolu illerinde gök gürültülü sağanak yağış beklentisi sevindirici bulundu.

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre; 24 Ağustos'ta Sinop, 22, 23, 24 ve 25 Ağustos'ta Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Kars illerinde gök gürültülü sağanak yağış beklentisi var. Yine tahminlere göre; Cumartesi gününe kadar değişik günlerde gök gürültülü sağanak yağışa maruz kalacak diğer illerin isimleri şöyle:

"Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Sivas, Iğdır, Van, Erzincan, Tunceli, Ağrı, Yozgat, Çorum, Amasya, Tokat, Kayseri, Malatya, Kahramanmaraş, Nevşehir, Niğde."

Ülkenin güneydoğu, güney ve batı illerinin ise yine hafta boyunca yüksek sıcaklığa maruz kalacak olması ise üzüntüyle karşılandı.

İSTANBUL'DA 5 GÜN YAĞMUR YOK
İstanbul'da mevsim normallerinin üzerinde seyreden nemli havanın 2 gün daha süreceği bildirildi.

Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürlüğü yetkililerinden verdiği bilgiye göre, İstanbul'da hava sıcaklıkları önümüzdeki 2 gün 1-2 derece artarak 33-34 derece arasında seyredecek. Hafta genelinde ise sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacak.

Önümüzdeki 5 gün içerisinde yağış beklenmezken, rüzgar, bugün ve yarın gece hafif, öğleden sonra zaman zaman orta kuvvetli esecek. Kentte öğleden sonra yüzde 45-50 civarında olan mevsim nem oranı ortalaması, normalin yüzde 10 üzerine çıkarak yüzde 55-60 arasında ölçüldü. Nem oranının yüksekliği nedeniyle kentte hava sıcaklığı da 2 derece daha fazla hissedildi.

Nem oranı yarın ve 22 Ağustos çarşamba günü gündüz öğle saatlerine kadar yüzde 60-65, öğleden sonra yüzde 55-60, gece saatlerinde ise yüzde 70-80 arasında seyredecek. Nem oranı, 23 Ağustos Perşembe gününden itibaren, kuvvetli rüzgarın etkisiyle düşecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious