Dikkat! Yazın en sıcak günleri geliyor

Dikkat! Yazın en sıcak günleri geliyor.9910
  • Giriş : 06.07.2009 / 09:03:00

Meteoroloji uyardı... Sıcaklıklar 40 derecelere çıkacak!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'de bu hafta yazın en sıcak günleri yaşanacak, sıcak çarpmalarına dikkat; hafta ortası gelecek sıcak hava dalgası sıcaklığı bir çok kentte 35 ila 40 derecelere çıkaracak.

İstanbul ve Ankara bu hafta yaz başından bu yana en sıcak günleri yaşayacak, çarşamba-perşembe 35 dereceler görülecek. İzmir'in kıyılarında rüzgar serinlik vermeye devam edecek ama salıdan sonra sıcaklık 36 derece. Adana'da bulutlar sık görülüyor.

* Marmara'da sıcaklık hafta ortası 36 dereceye çıkacak, rüzgarların hafiflemesi bunaltıcılığı artırıyor, hissedilen sıcaklık gölgede 38 dereceyi bulabilir.

* İç Anadolu'da gökyüzü parçalı bulutlu, güneydeki kentler yağmurlu. Çarşambadan itibaren Konya çevreleri 40 dereceyi görebilir.

* Ege sahillerinde bu hafta sert rüzgar serinlik vermeye devam edecek ama kent merkezleri bunaltıcı, yarından sonra Ege yaz başından bu yanaki en sıcak günleri yaşayacak, sıcaklık 38 dereceye yaklaşırken, sahillerde yüksek nemle 40 derece hissedilecek.

* Akdeniz'de bulutlar sık görülüyor, yağmur Antalya-Isparta-Burdur arasında sürecek, haftanın ikinci yarısı hızlı sıcaklık yükselişi orman yangını riski de artıracak.

* Doğu Anadolu'da 3 gün Erzurum, Kars, Ağrı, Van arasında yağmur var. Diğer kentler ise parçalı bulutlu, Malatya 33 derece.

* Karadeniz'de üç gün yağmur Trabzon, Rize çevrseinde görülecek, sıcaklık Bolu çevresinde üç gün içinde 32 dereceye çıkacak. Batı Karadeniz'de serinlik veren rüzgar da hafifliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*