Dikkat! Yoğun kar yağışı geliyor (Haritalı)

Dikkat! Yoğun kar yağışı geliyor (Haritalı).13872
  • Giriş : 27.11.2008 / 11:45:00
  • Güncelleme : 27.11.2008 / 12:55:52

Türkiye yağışlı havanın etkisinde. Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’da yılın ilk yoğun kar yağışları bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye dün gece Marmara'dan giriş yapan soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdi, sıcaklık bir çok bölgede azaldı. Sistemin yarın doğuya ilerlemesiyle Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'da yılın ilk yoğun kar yağışları da görülecek.


İstanbul dün gece soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdi, sıcaklık 10 derecenin altına geriledi.

Ankara iki gün çok soğuk, bugün sağanak yağış da var, akşam Çamlıdere gibi kuzeydeki ilçelerde hafif kar yağışları olabilir.

İzmir'de de hava soğuk ve yağışlı.

Bursa'da sağanak, Uludağ'da kar yağışı var.

Adana ise yarın 5-6 derece birden soğuyor.

Bugün İstanbul 9, Ankara 9, İzmir 15, Bursa 13, Adana 20 derece.

Marmara Bölgesi dün gece yağışlı ve soğuk havanın etkisine girdi. Bugün yağışlar Trakya'da zayıflarken Bursa, Sakarya, Bilecik arasında sağanak şeklinde sürüyor. İki gündür lodosla yükselen sıcaklık bugün 10 dereceye doğru geriledi. Rüzgar kuzeyden soğuk esiyor. Cumartesi günü sıcaklık yeniden artacak. Bugün Edirne 12, Kocaeli 10, Balıkesir 13 derece.

İç Anadolu'da bugün hava soğuk ve yağışlı, yağışlar akşam Çankırı, Yozgat ve Sivas boyunca karla karışık yağmura dönüşecek. Yarın ise çok daha soğuk geçecek, Sivas ve Kayseri çevresine yılın ilk karının yağması bekleniyor. Bugün Eskişehir 9, Sivas 7, Niğde 13 derece.

Ege Bölgesi'nin kuzeyinde bugün hissedilir sıcaklık düşüşü oldu, gökyüzü bulutlandı ve aralıklı yağış var. Güneyinde hava fazla soğumuyor, akşam yağışlar Kütahya ve iç kesimlerde karla karışık yağmura dönüşebilir. Yarın ise güneş görülmeye, sıcaklık artmaya başlıyor. Bugün Muğla 17, Kütahya 8 derece.

Akdeniz'de hava açık ve ılık, yarın bölgeye soğuk hava geliyor ve sıcaklık 6-7 derece birden düşecek. Bugün Antalya 22 derece..

Güneydoğu genelinde de kuvvetli yağışlar olacak. Diyarbakır 18 derece.

Doğu Anadolu'da hava bugün de parçalı bulutlu, soğuk hava bölgeye yarın ulaşacak. Başta Erzurum olmak üzere, bu yılın ilk yoğun karının yarın yağması bekleniyor. Bölgedekiler tedbirli olmalı. Erzurum 10, Malatya 16, Van 11 derece.

Karadeniz geneli kuvvetli yağış ve soğuk etkisine girdi. Bugün Bolu ve iç kesimler boyunca, yarın Doğu Karadeniz'de ilk yoğun kar yağışları görülecek. Trabzon 16, Samsun 11, Bolu 6 derece.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*