Dikkatsizlik az kalsın faciaya sebep oluyordu!

Dikkatsizlik az kalsın faciaya sebep oluyordu!.12021
  • Giriş : 26.11.2007 / 17:19:00

Hastanenin bitişiğindeki inşaat, hastanede çökme ve çatlaklara sebep oldu. Hastane boşaltıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin A bloğunda bitişikteki inşaat nedeniyle çökme ve çatlaklara neden oldu.Hastane boşaltıldı

Bahçelievler'de E-5 yanında yapılan bir alışveriş merkezi inşaatı, İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin A bloğunda çökme ve çatlaklara neden oldu.

İnşaat çalışması nedeniyle 2. servis, özel servis, fizik tedavi, yatan hasta bölümü, laboratuvar ve fizik tedavi için kullanılan havuzun yer aldığı A blok ve bahçesinde, hafta sonundan itibaren zeminde ve duvarda çatlaklar ve çökmeler meydana geldi. Bunun üzerine hastane yönetimi, tedbir amacıyla A blokta yatan bütün hastaları boşaltarak, durumu iyi olanları taburcu etti. Kalan hastalar ise diğer bloklara nakledildi.

Konunun, İl Sağlık Müdürlüğü'ne bildirildiği, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü'nden gelecek mühendislerin yapacağı inceleme ve tespitlerin ardından gerekli yasal işlemlerin başlatılacağı

bildirildi. A bloğun boşaltıldığından haberi olmayan ve havuzda tedavi için gelen hastaların bir kısmı da, bugün bölümün kapatılması nedeniyle tedavi olamayarak geri döndü.

Öte yandan BEDAŞ görevlileri, oluşan çatlak ve çökme sonucu binanın kopan elektrik kablolarının yerini tespit için bugün arazide özel aletlerle tespit çalışması yaptı.

Hastane çalışanları, inşaat çalışması nedeniyle istinat duvarı yapıldığını, ancak buna rağmen çökme ve hasar oluştuğunu anlattılar. Bazı görevliler de, inşaat çalışmasının gece de sürdüğünü, kamyonların

taşıdıkları hafriyat nedeniyle hem gürültü, hem de çevrede kirlilik yarattıklarını, belediyeye bunu bildirmelerine rağmen hiçbir işlem yapılmadığını savundular. Alışveriş merkezi yetkilileri ise konu hakkında bilgileri bulunduğunu ve ilgilendiklerini kaydettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious