Dilber Hala hayranları facebook'ta

Dilber Hala hayranları facebook'ta.7749
  • Giriş : 01.12.2008 / 10:41:00

'Avrupa Yakası'nın 'Dilber Hala'sı için facebook'ta açılan gruplara üye olanların sayısı 400 bine ulaştı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İnternetin popüler sosyal paylaşım sitesi facebook, "Avrupa Yakası" ve özellikle "Dilber Hala" hayranlarıyla dolu. Sabah'ta yer alan habere göre, diziyle birlikte "Dilber Koçarslanlı" ve "Burhan Altıntop" adına açılan onlarca gruba on binlerce kişi üye oldu. Diziye sonradan katılmasına rağmen fenomen haline gelen, Binnur Kaya'nın hayat verdiği Adanalı Dilber Hala karakterinin hayran sayısı 400 bine ulaşıyor. Facebook'ta en çok üye toplayan grup "Nassın İisin Gene Dipçik Gibisin" adını taşıyor. Dilber Hala'nın popüler cümlelerinden birinin adını taşıyan grubun 170 bin üyesi bulunuyor. Bu rakam en çok üyesi olan gruplar listesinde en üst sıralarda yer alıyor. Öyle ki "Mustafa Kemal Atatürk" adına açılmış gruplara üye olanların sayısı 250 bin civarında. Dilber Hala için açılan diğer grup ise "Dilber Koçarslanlı" adında. Bu gruba ise 135 bin kişi üye. Sadece bu iki gruba üye olanların sayısının 400 bine ulaştığı düşünülünce, Dilber Koçarslanlı karakterinin ne kadar çok sevildiği açıkça görülüyor.

"TAHSİN BEY'LE EVLENMESİN"

"Dilber Hala diziye Adanaspor atkısıyla çıksın" gibi ilginç gruplar için açılan anketler de büyük ilgi görüyor. "Dilber Hala Şahika'yla karşılaşınca ne olur" sonucu en çok merak edilen anket olurken; "Dilber Hala Tahsin Bey'le evlensin mi" sorusunun sorulduğu ankete ise hemen hemen herkesin hayır yanıtını vermesi dikkat çekti.

"Avrupa Yakası" karakterlerinin fanları facebook'ta yarışıyor. Yine Binnur Kaya'nın canlandırdığı "Şahika Koçarslanlı" adına açılan 3 ayrı gruba 60 bin kişi üye. Engin Günaydın'ın hayat verdiği "Burhan Altıntop" için açılan onlarca gruba üye olanların sayısı ise 70 bini geçiyor. Şahika'nın beyaz kedisi "Pompiş" için bile grup açılmış ve yaklaşık 100 kişi bu gruba üye.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*