Dilencilerde numara tükenmez!

  • Giriş : 24.04.2007 / 00:00:00

Görenleri hayrete düşürecek "cep telefonuyla dilenme" yöntemi Taksim Meydanı'nda yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Taksim'de, cep telefonuyla yakınlarını arama numarası yapıp cüzdanını kaybettiğini söyleyerek vatandaşlardan duygu sömürüsü yoluyla para toplayan 72 yaşındaki dilenci kadın, son işinde yakayı ele verdi. Zabıta ekiplerinin sıkı takibi sonucu kurguladığı oyunu ustaca sergilerken yakalanan yaşlı kadın, Dilenci Toplama Merkezi'ne götürüldü.

Gün geçmiyor ki dilenciler yeni bir dilenme yöntemi bulmasın. İzleyenleri hayrete düşürecek "cep telefonuyla dilenme" yöntemi Taksim Meydanı'nda yaşandı. Şükran Tatlı (72) isimli kadın, cep telefonuyla kurguladığı oyunu ustaca sergilerken suçüstü yakalandı.

Elindeki cep telefonuyla bir yakınıyla konuşuyormuş gibi yapan Tatlı, "Ümran beni ara, cüzdanımı kaybettim eve nasıl geleyim. Beni arayın." dedi. Bu sözlerle vatandaşların yanına yaklaşan Tatlı'ya vatandaşlar da acıyarak para verdi. Bir kaç kez aynı yöntemle para toplayan modern dilenci, zabıtaların dikkatinden kaçmadı. Tatlı, Gümüşsuyu'na inerken zabıta ekipleri tarafından yakalandı.

Şükran Tatlı'ya acıyarak para veren bir vatandaşın, basın mensubunun neden para verdiğini sorması üzerine "Cüzdanını kaybetmiş de ondan para verdim" dediği görüldü. Edirnekapı'daki Dilenci Toplama Merkezi'ne götürülen Tatlı'nın Marlbora marka sigara içmesi ise dikkatlerden kaçmadı. Zabıta minibüsüne bindirilen Tatlı, "Allah belamı versin dilenmiyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious