Dilencinin uyku zamanı geldi!

  • Giriş : 12.06.2006 / 00:00:00

Türkiye’de birçok şehrin en büyük sorunları arasında yer alan dilenciler, yaz mevsimiyle birlikte şehirler arasında adeta göç yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde dilenciler, adeta cirit atıyor. Belediyelerin zaman zaman yaptığı göstermelik dilenci operasyonları da, dilencilerin önünü kesmeye yetmiyor.

Özellikle ekonomik anlamda sıkıntılı illerin başında gelen Diyarbakır’da da dilencilere her yerde rastlamak mümkün. Sıcaklıkların zaman zaman 45 dereceyi bulduğu Diyarbakır’da, insanların dışarıya çıkmaya cesaret edemediği saatlerde dahi dilenciler mesleklerini yapmaya devam ediyor. Erken vakitte başlayan dilenme vazifesi, gecenin geç saatlerine kadar sürüyor. Günün ilk ışıklarıyla işbaşı yapan dilenciler, kimi zaman da yorgun düşüyor

Diyarbakır’da kucağındaki bebeğiyle kimseye aldırış etmeden cadde ortasında uyuyan bu dilenci, vatandaşların dikkatinden kaçmıyor. Sıcaklığında verdiği rehavetle cadde ortasında uyuya kalan dilenciyi gören vatandaşlar, ilk başta bunun şaka olduğunu sanıyor. Ancak dikkatlice bakınca dilencinin gerçekten uyuduğunu gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Objektiflere uyur vaziyette takılan dilenci kadının ise, kendinden geçmiş bir şekilde etrafında olup bitenden habersiz derin uykuya dalmış.

Çocuğuyla birlikte derin bir uykuya dalan dilencinin ne zaman uyanacağını tahmin etmek ise oldukça zor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious