Dilencinin üzerinden 13 bin YTL çıktı

Dilencinin üzerinden 13 bin YTL çıktı.6885
  • Giriş : 16.09.2008 / 00:14:00
  • Güncelleme : 15.09.2008 / 23:01:36

85 yaşındaki bir kadının üzerinden 13 bin 150 YTL para, 7 burma bilezik, 17 cumhuriyet altını çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara'da zabıtanın dilencilere yönelik operasyonları sırasında 85 yaşındaki bir kadının üzerinden 13 bin 150 YTL para, 7 burma bilezik, 17 cumhuriyet altını çıktı.

Yaşlı kadın paraların sergilenmesi için alınması üzerine gözyaşı döktü. Ramazan ayının gelmesiyle Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin dilencilere yönelik operasyonlarında yakalanan 85 yaşındaki Ayşe Elmas'ın üzerinden çıkan para ve altınlar görenleri hayrete düşürdü.

Zabıta ekiplerinin Tunalı Hilmi Caddesi üzerinde yakaladığı yaşlı kadın, oğlunun yanına gittiğini dilenmediğini söyledi. Yaşlı kadın paralarının sergilenmek için zabıtalar tarafından istenmesi üzerine ağlayarak, 'Paralarımı almayın, paralarım' diyerek ağladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ercan, yakaladıkları dilenci Elmas'ı çok uzun yıllardır tanığını söyledi. Vatandaşlara çeşitli uyarılarda da bulunan Ercan, "Vatandaşlarımız dilencilere sakın para vermesin.

Elleri kırık, hasta numarası yaparak vatandaşı kandırıyorlar. Bunlar organize çalışıyor. Yollarda gelin arabalarının önünü kesiyorlar. Yurt dışından dahi gelenler var. İran, Romanya ve Makedonyadan gelenleri de yakaladık." diye konuştu. Ercan, yakalanan 85 yaşındaki kadının üzerinden 13 bin 150 YTL nakit para, 7 burma bilezik, 17 cumhuriyet altını, 1 ata lira ve 1 çeyrek altın çıktığını açıkladı. Ercan, Elmas'ın üzerinden çıkan paraları tutanakla adli mercilere teslim edeceklerini söyledi. Dilenci Elmas üzerinde taşıdığı paraları elbisesinin içine sakladığı için paraları çıkarmak amacıyla bayan zabıta görevlileri çağrıldı. Paraları çıkartılan Elmas, dilenmediğini, oğlunun yanına gitmek için yolda yürürken zabıtaların kendisini dilenci sanarak aldığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*