Dilmen, Aragones'ten özür diledi

Dilmen, Aragones'ten özür diledi.11328
  • Giriş : 04.05.2009 / 09:59:00

Çantada keklik özüyle bakılan Fenerbahçe İnönü'de aslanlar gibiydi. Rıdvan Dilmen Aragones'tern özür diledi. Peki ama neden?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe taraflı tarafsız herkesi şaşırttı. Rıdvan Dilmen de beklemiyordu böylesi bir maçı. Şaibe dedikodu altında maça çıkan Fenerbahçeli futbolcuların onur mücadalesine alkış tuttu Rıdvan Dilmen.

Gökhan Gönül'ü stoperde oynattığı için eleştirdiği Aragones'ten özür diledi. Usta yorumcunun maç kritiği şöyle:

(...)Gaziantep, Sivas'ı yeniyor, büyük favori Beşiktaş kendi sahasında lige çoktan havlu atmış Fenerbahçe'ye kaybediyor. Haftalardır abuk sabuk dedikodular. Futbolcuyu satın almak, antrenörü satın almak kolay işler sanki.
Beşiktaş ile Fenerbahçe maç içinde birbirlerine son derece saygılı müthiş bir derbi izledik. Fenerbahçe sezon başından bu yana belki de en iyi maçını oynadı. Yürekli oynadı, hücum yaptı. Sürekli pozitifti. Taa ki Emre'nin Deivid ile tartışmasından doğan oyuncu değişikliğine kadar. O tartışma Aragones'in disiplin adına Emre'yi çıkarmasıyla oyun hakimiyetinin Beşiktaş'a geçmesine yol açtı.
Aslında 2-0'dan sonra Beşiktaş'ın maçı çevirmesi imkansız hale gelmişti. Ancak beş Fenerbahçeli sağ kanatta taç çizgisi önünde gereksiz yere topu kaptırınca Beşiktaş'ın kontrataktan golü geldi ve bir anda oyuna ortak oldular.
Maç öncesi Gökhan Gönül ile ilgili soru işaretleri vardı. İlk kez stoperde oynadığı için Aragones'e eleştiriler de oldu. Ama Aragones'e bir özür borcum var. Gökhan - Yasin ikilisi mükemmele yakın oynadılar. Savunma yönü zayıf Ali Bilgin de kendi bölgesinde iyiydi. Hatta hücum oyuncusu olduğu için ikinci golün hazırlayıcısı da oldu. Roberto Carlos tecrübesiyle yarı sahayı geçmedi. Holosko'yu düşünerek kontrollü oynadı. Göbekte Emre - Selçuk, özellikle Selçuk kusursuz bir oyun çıkardı. Aslında önde oynayan Uğur, Semih ve Güiza da başarılıydı.
Beşiktaş savunması antrenörü kim olursa olsun Fenerbahçe'ye karşı çizgi halinde hep yakalanıyor. İnönü'de iki sezon önce Kezman, ligin ilk yarısında Güiza, dün gece yine Güiza'yı kaçırarak büyük fatura ödediler. Fenerbahçe'nin rahat oynaması, sürekli pas yapması ve oyuncuların da yüksek arzusu mutlak favori Beşiktaş'a ağır bir darbe vurdu. Açıkcası Fenerbahçe'nin bu başarılı futbolu herkesi şaşırtmıştır.
Beşiktaş son dönemlerde Fenerbahçe ile oynadığı final niteliğindeki maçları hep kaybetti. Bu maçları kaldıramadı. Dün gece de aynısı oldu. Üstelik bu kez rakibinin bir iddiası yoktu. Böyle bir ortamda bile yine panik halindeydiler. Hakem müthiş bir maç yönetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*