Dilmen: Sergen teknik adam olarak çok zayıf

Dilmen: Sergen teknik adam olarak çok zayıf.13670
  • Giriş : 16.03.2017 / 09:01:00

Rıdvan Dilmen, genç teknik direktör Sergen Yalçın hakkında konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kayserispor'u çalıştıran Sergen Yalçın hakkında Rıdvam Dilmen'den açıklama geldi. Dilmen, Sergen'i teknik direktör olarak çok sayıf bulduğunu söyledi.

Dilmen, ligin kinci devresinde büyük çıkış yapan Ersun Yanallı Trabzospor'dan son dakikalarda kazanan İgor Tudor'lu Galatasaray'a, Beşiktaş ve Başakşehir'in şampiyonluk şansından, Sergen Yalçın'ın teknik direktörlük performansına, "Fenerbahçe, Kocaman ile anlaştı" haberlerinden Lens-Beşiktaş iddialarına pek çok konuda dikkat çekici yorumlarda bulundu.

İşte Rıdvan Dilmen'in açıklamaları:

Aykut Kocaman son basın toplantısında ne dedi? ‘Böyle bir şey yok' dedi. Bunu diyorsa anlaşma yoktur. Ben daha önce ‘Aykut Kocaman gelecek' demedim. Sadece camiayı tanıdığı için tahminim söyledim. Ayrıca 3-4 haftadır da Aykut Hoca ile görüşmedim. Ben ‘Aykut Kocaman'ın gelmesi lazım' demedim. Şu anda soruyorsam ‘lazım' derim Ben 3-4 hafta önce ‘Advocaat'ın derhal gönderilmesi lazım' dedim.

'Ben yüzde 70'in içindeyim'

Aykut Kocaman'ın avantajları sorarsanız, çok değerli bir teknik adam çok kişilikli bir isim. Fenerbahçe'yi ve Fenerbahçe'nin dinamiklerini iyi biliyor. Fenerbahçe'nin risk alıp da Fenerbahçe dinamiklerini bilmeyen birini takımın başına getirmesi doğru değildir. Benim düşüncem budur. Başka düşüncelere de saygılıyım. Fenerbahçe taraftarının yüzde 70'i Aykut Kocaman'ı istiyor, yüzde 30'u ise oynattığı oyundan dolayı istemiyor. Ben yüzde 70'in içindeyim.

'Sergen Yalçın, teknik direktör olarak çok zayıftır'

Sergen Yalçın daha yolun yarısında bile değil daha yolun çok başında. Günlük başarılarla olmaz. Sergen'in en büyük avantajı çok büyük bir oyucu olması ve toplum tarafından çok sevilen bir insan olmasıdır. Dört büyüklerde oynayan nadir oyunculardandır. Ama Beşiktaşlıdır sonuçta. Sergen Yalçın'ın avantajı bol kredisi olan birisi olmasıdır. İyi bir insandır. Ama Sergen Yalçın, teknik direktör olarak çok zayıftır. Onun mesafesi daha çok. Çok başarılı gidiyor ama başarıda istikrar önemlidir. O yüzden kendini taktisel anlamda yetiştirmelidir.

'Tudor'da gençliğimi görüyorum'

"Tudor'da kendi gençliğimi ve teknik direktörlüğe girdiğim görüyorum. 5 yıl sonra otobüse almamazlık, Bruma'yı götürmemezlik yapmaz. Disiplini bu şekilde sağlamak istiyor. Disiplin sağlamak önemlidir ama büyük oyuncuyla çalışırken, onları tolere etsin demiyorum, onları yönetecek. Sezon sonuna daha çok var. Beşiktaş şampiyon olmazsa Şenol Hoca bile tartışılır. Tudor'un Galatasaray'daki geleceği için de sezon sonunu beklemek gerekir.

'Ben Fenerbahçeliyim sonunda'

Ben Fenerbahçeliyim sonunda. Ama Fenerbahçeli olmak ayırımcılık yapmayı veya objektif olmamayı gerektirmez. "Şike" olayları sonrası o dönemde kendimize göre görüşlerimizi belirttik. O dönemden beri, gerçi işim de düşmedi, Trabzon'a hiç gitmedim. Eskiden çok giderdim. Tedirgin oluyorsun çünkü Trabzon o olaylardan çok etkilendi. Gidersin, biri durup durup bir laf eder. İçimdeki Trabzonspor sevgisi gitmez. Allahtan başka kimseden korkmam. Özledim orayı ama gidersin biri bir şeyler söyler. Üzülürsü, kırılırsın. Bunu ‘beni davet edin' diye söylemiyorum. Çok gitmek isterim. Asla bir saygısızlığım olmadı. Ama fanatizm var. Onların da kendine göre haklı olarak bize karşı tepkileri olabilir. Korku değil ama bir tedirginlik oluyor.

'Büyük bir takım çalıştırmalı"

Abdullah Avcı, Milli Takım çalıştırma şansı yakaladı ama turnuvada elemelerin bitmesine 4 maç kala baskılar yüzünden ayrılmak zorunda kaldı. Evet işler iyi gitmedi ve eleştirildi, doğru. Ama Avcı Türkiye'de hakkettiği değeri görmedi. Mutlaka büyük bir takım çalıştırmalı. Mütevazi biri her yere çıkar. Hiçbir medya mensubunu kırmaz, çok değerli bir teknik direktör. Teknik direktör takımı işte tam da bu. Büyük takımlarda oynayan oyuncuları almak risktir. Bunları yönetmek de kolay değildir. Muazzam bir performans ve takımı her gün iyiye gidiyor. Yani tam bir antrenör takımı tam da Başakşehir.

'%90 Beşiktaş, %10 Başakşehir'

Beşiktaşlılar şöyle bakıyordu, Galatasaray ve Fenerbahçe puanlar kaybedince, ‘bu sene şampiyon oluyoruz' dediler. En yakın puanda olmasına rağmen Başakşehir'i kimse hesaplamıyordu. Sadece Beşiktaşlılar değil, biz yorumcular da hesaba katmıyorduk ama ‘Başakşehir öyle bakmayın' dedi. Başakşehir'in şampiyonluk şansını yüzde 10 olarak görüyorum. Beşiktaş'ta çok büyük sakatlıklar olmazsa şampiyonluk şansı için ‘yüzde 90 Beşiktaş, yüzde 10 Başakşehir' diyorum. Beşiktaş şampiyonlukta Fenerbahçe ve Galatasaray ile çekişseydi o zaman ‘yüzde 55 Beşiktaş, yüzde 45 Galatasaray veya Fenerbahçe' derdim.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*