Dilmen'den G.Saray yorumu

Dilmen'den G.Saray yorumu.9802
  • Giriş : 14.09.2008 / 16:42:00

Karmakarış bir takım Galatasaray. Oyun içerisinde herkesin yeri değişiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Maç öncesi Florya"da tahtaya çizilenler, tahtada kalıyor. Oyun içerisinde Arda bir forvet arkası, bir sağda, bir solda. Kewell da bir ortada, bir kanatlarda. Çıkmadan önce de ön liberoda. Valla kim nerede oynuyor, sistem ne belli değil. Oynuyorlar işte.

Galatasaray gibi üst düzey bir takım kötü oynayabilir, maç da kazanabilir, kaybedebilir de. Ama böyle sorumsuzca, darmadağın oynayamaz. Antalyaspor hücuma çıkarken hangi oyuncu nerede belli değil. Galatasaray hücuma çıkarken de aynı durum. Belli ki oyuncular fikstüre bakmışlar, milli maç sonrası ilk maçın Antalya olduğunu görünce, nasıl olsa yeneriz demişler. Konsantre falan olmamışlar. Ama ne olursa olsun bu oyun içi dağınıklığı gerektirmez.

Yapılanma yanlış

Antalya iki maçta altı gol yedi, dört gol attı. Yediği goller hep bireysel hatalardandı. Yürekli bir takım. Hücumu da seviyorlar. Başta Uğur olmak üzere yetenekli oyuncuları da var. Skor 1-1 iken birkaç tane kontra pozisyonlar da buldular. Hatta son dakikada maçı kazanma şansını bile yakaladılar. Çok net pozisyonları ise son 15 dakikada verdiler. Ancak kaleci Ömer"in başarısı ve Galatasaray forvetlerin beceriksizliği golü getirmedi.

Aslında sorunu bir maça bağlamak yanlış. Kadro yapılanması sezon başı yanlış yapılıyor. Sağ bek diyeceğiniz bir oyuncunuz yok. Barış ve Sabri sakat olunca bir Linderoth, bir Hasan Şaş görev alıyor. Kısacası haziran ve temmuz aylarını yanlışlıklarla geçirmiş Galatasaray.
Hakem Bülent Yıldırım bir hayli kart gösterdi. Birkaç tane de kıyağı oldu. Ama iyi yönetti diyebiliriz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*