Dilovası şehidini bağrına bastı

  • Giriş : 01.07.2006 / 00:00:00

Şehit düşen Piyade Komando er Sabahattin Dündar'ın cenazesi bu gün ikindi namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Dilovası Şehitliği'nde toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tunceli'de 4. Komando Tugayı'nda meydana gelen olayda, kalaşnikofla açılan ateş sonucunda şehit olan 86/1 tertip Piyade Komando er Sebahattin Dündar'ın cenazesi (20) bu gün öğleden sonra Gebze Belediye Morgu'ndan alınarak ilk önce şehidin doğup büyüdüğü evine götürüldü. Büyük bir kalabalık cenazeyi yolda karşılamaya çıktı. Eve getirilen cenazeyi gören şehit Dündar'ın annesi ve kardeşleri fenalık geçirdiler. Yakın akrabalarının desteği ile ancak ayakta durabilen anne Semiha Dündar'ın kürtçe ağıtları yakın uzak herkesi ağlattı.

Evin önünde yapılan duanın ve "vedalaşmanın" ardından Şehit Sabahattin Dündar'ın cenazesi Dilovası Merkez Camii'ne götürüldü. Burada resmi erkanın da katıldığı ve Gebze Müftüsü'nün bizzat kıldırdığı namazın ardından top arabasına konularak son yolculuğuna uğurlandı.

Beş bini aşkın insanın katıldığı cenaze namazından sonra Sabahattin Dündar'ın cenazesi Dilovası Şehitliği'nde toprağa verildi.

Öte yandan cenaze namazından önce basına olayı anlatan ismini vermeyen şehit Piyade Komando er Sabahattin Dündar'ın komutanı, olay sırasında kendisinin de bölgede olduğunu söyledi. Sabahattin Dündar'ın tugayın 200 kilometre uzağındaki bir dozer çalışması nedeniyle bölgede olduğunu belirten astsubay, "Kendileri dozer çalışması olacağını bildirmek üzere köylüleri uyarmak istemiş. Fakat bu sırada ağaçlık bölgeye sızmış olan terörist tarafından kalaşnikof ateşine tutulmuş. Ani gelişen olay sırasında maalesef Sabahattin Dündar'ı kaybettik." dedi. Basında çıkan haberleri de yalanlayan astsubay, Sabahattin Dündar'ın kesinlikle nöbet sırasında ve kanasla vurulmadığının altını çizdi.

Sürekli oğlunun tabutuna ve resmine sarılarak Kürtçe ağıtlar yakan acılı anneyi yakınları ve komşuları sakinleştirmeye çalıştı. Bekar olan şehit er Sebahattin Dündar, aslen Muşlu olan ve 9 çocuklu Dündar ailesinin 4. çocuğu. Şehit anne ve babasını askeri yetkililer ve mülki erkan teselli etmeye çalıştı.

Öte yandan bir grup çocuğun bayrak açarak "şehitler ölmez, vatan bölünmez", "İmralı Apo'ya mezar olacak" şeklindeki sloganlara çevreden kimse katılmazken, Piyade Komando er Sabahattin Dündar'ın cenazesi kılınan namazdan sonra topa arabasına konularak asker eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious