Dinamit elinde patladı, ağır yaralandı

  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

Teabzon’da hurdacılık yapan Cafer Kanal, dinamit kapsülünün elinde patlaması sonucu ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sol eli kopan, sağ elinden iki parmağını kaybeden ve iki gözünde körlük tehlikesi bulunan Kanal’ın hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi.

Olay bugün saat 10.00 sıralarında Pazarkapı Mahallesi Hatipcami Sokak’ta meydana geldi. Kendisine ait dükkanda hurdacılık yapan 30 yaşındaki Cafer Kanal, topladığı hurdaları el arabasından indirerek dükkanına taşımaya başladı. Kanal, hurdaların içinde bulunan dinamit kapsülünü incelerken, elindeki kapsülün patlaması sonucu ağır yaralandı.

Çevredekiler tarafından Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Cafer Kanal’ın sol eli bilekten koparken, sağ elinin de orta ve yüzük parmakları parçalandı. Kanal’ın ayrıca iki gözünde de ağır tahribat olduğu ve kör olma riski bulunduğu, göğüs kafesinden de ağır bir yara aldığı ifade edildi.

Patlama üzerine Terörle Mücadele ekipleri olay yerine gelerek incelemelerde bulunurken, Cafer Kanal’ın kopan bir parmağı da hastaneye gönderildi ancak doktorlar yerine dikilmesinin mümkün olmadığını açıkladı.

Cafer Kanal yapılan ilk müdahalesinin ardından KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne sevkedilerek yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious