Dingo ve Üzüm, uyuşturucu tacirlerini çökertti

  • Giriş : 04.06.2006 / 00:00:00

İstanbul Emniyeti uluslararası uyuşturucu kaçakçılarına narkotik köpekleri Dingo ve Üzümün de katıldığı bir operasyonla büyük darbe vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, yurtdışından kaçak yollarla Türkiye'ye sokulan yüklü miktarda uyuşturucunun bir Batı Avrupa ülkesine götürme hazırlığındaki şebekeyi tespit ettiklerini söyledi. 4 Nisan 2006 günü bu tespitin üzerine "Sır" adında bir narkotik çalışması başlattıklarını kaydeden Cerrah, "Aylar süren çalışma neticesinde 1 Haziran 2005 günü araştırmalarımız yakalamaya dönüştürüldü. İstanbul, Niğde, Gaziantep ve Van illerinde eş zamanlı olarak yapılan operasyonlar sonucu 11 şüpheli yakalandı. Şahısların sorgusu sonucunda İstanbul Avcılarda bir kamyonetin tabanına gizlenmiş vaziyette 207 kilogram eroin maddesi ele geçirildi." şeklinde konuştu.

Yakalanan şüphelilerin ikamet yerinde yapılan aramalarda numune olarak ayrılmış uyuşturucu maddeler, 5 adet tabanca, 1 adet pompalı tüfek ele geçirildiğini belirten Cerrah, "Arkadaşlarımız, uyuşturucudan temin edildiği düşünülen 185 Euro parayı da ele geçirdi." dedi.

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, basın açıklamasını, operasyonda büyük katkıları bulunan Dingo ve Üzüm isimli iki narkotik köpekleriyle birlikte yaptı. Cerrah iki narkotik köpeğinin uyuşturucunun yerinin belirlenmesinde büyük katkıları olduğunu belirterek daha sonra her iki köpeği severek yakından ilgilendi. Cerrah, Dingo isimli köpekle el sıkışarak basın mensuplarına poz verdi.

Bu arada yakalanan 11 kişinin sorguların ardından adliyeye sevk edildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious