Dini liderleri makamında kabul etti

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Sezer'in davetlisi olarak Türkiye'de bulunan Katolik dünyasının ruhani lideri Papa 16. Benediktus, Vatikan'ın İstanbul Temsilciliğinde din temsilcilerini kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Papa 16. Benediktus, Ermeni Patrikhanesi'ni ziyaretinin ardından Harbiye'deki Roncalli Sokağında bulunan Vatikan'ın İstanbul Temsilciliğine geldi.

Papa, burada sırasıyla Süryani Ortodoks Cemaati ruhani lideri Yusuf Çetin ile Türkiye Musevileri Hahambaşı İshak Haleva'yı kabul etti. Hahambaşı Haleva ve Çetin'i çıkışta Vatikan'ın İstanbul Temsilcisi George Marovich uğurladı.

Papa 16. Benediktus, kabullerin ardından Türkiye'deki Katolik Cemaati temsilcileri ile yemek yedi.
Öte yandan, Hilton İstanbul'dan yapılan yazılı açıklamada, Papa'nın, 40 kişilik yemek için Hilton İstanbul'un Catering servisini seçtiği belirtildi.

Açıklamada, Hilton İstanbul'un Alman asıllı aşçısı Thomas Rappl ve Yiyecek İçecek Müdürü Hasan Sabuncu'nun, Papa'nın istekleri doğrultusunda baharatlı yiyecekler, mantar ve deniz ürünlerini ihtiva eden yiyeceklerden kaçınarak, bu gece için çok özel bir menü hazırladıkları kaydedildi.

Ana yemek olarak fırında bıldırcın, tatlı olarak çikolata ve dondurmalı özel bir tatlı seçen Papa'nın, menüde ara sıcak olarak da Osmanlı mutfağından kuzu incik tercih ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious