Dini yaşamak isteyen, dinini yaşar

Dini yaşamak isteyen, dinini yaşar.11164
  • Giriş : 28.09.2007 / 08:33:00
  • Güncelleme : 28.09.2007 / 08:42:16

Tayyip Erdoğan, 'Türkiye Malezya olur' iddialarına sert yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, 'Dış İlişkiler Konseyi' adlı düşünce kuruluşunda yaptığı konuşmanın ardından soruları yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, ''Bir zamanlar 'Türkiye İran olacak' dediler, bir zamanlar Türkiye, İran olacak diyenler, Türkiye'nin, İran olmadığını görünce, şimdi 'Ne yaparız da AK Parti'yi zayıf düşürürüz?' demeye başladılar. Şimdi de 'Türkiye, Malezya olacak' demeye başladılar'' dedi.

Erdoğan, şunları kaydetti:

''Şimdi istedikleri yere konuyu çekmek istiyorlar. Aslında bu yazıları yazanlar maalesef Malezya'yı da tanımıyorlar. Ben Malezya'nın avukatı olarak konuşmuyorum ama Malezya'yı biraz biliyorum. Ve öyle uç örnekler veriyorlar ki, bu uç örneklere baktığınız zaman sanki gazetelerden çıkan resimlerden başka Malezya'da hiç bir yaşam tarzı yok.

İçinizde Malezya'yı gidip görenleriniz vardır, gayet de iyi bilirler ve bu noktada doğrusu ben o resimleri gördükçe gözlerime inanamıyorum, şaşırıyorum. Aynen Türkiye'de ne yaptılar... Bir zamanlar Türkiye, 'İran olacak' dediler. Bir zamanlar Türkiye, İran olacak diyenler, Türkiye'nin, İran olmadığını görünce, şimdi 'Ne yaparız da AK Parti'yi zayıf düşürürüz?' demeye başladılar.

Şimdi de 'Türkiye, Malezya olacak' demeye başladılar. Ve burada gerekçeleri şu, 'Ilımlı İslam', bakın bir defa biz bunu çok açık söylüyoruz, ılımlı İslam olmaz, İslam olur, İslamın ılımlısı ılımsızı yoktur, sadece İslam vardır.

Dini yaşamak isteyen, dinini yaşar. Kaldı ki, bizim dinimizde zorlama yoktur. Siz inancınızı yaşarsınız yaşamazsınız, yaşayan yaşamayana, yaşamayan yaşayana burada müdahale edemez, etmemelidir, saygı duymalıdır. Bizim de devlet olarak görevimiz bunları güvence altına almaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious