Dini yayınlara rağbet arttı

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Müslümanların kutsal ayı olan mübarek Ramazan ayı öncesinde alışverişe çıkan vatandaşlar, piyasaya hissedilir derecede canlılık getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kayseri'de Ramazan ayı öncesi, Kur'an-ı Kerim kitapları, Kur'an CD-kasetleri, Kur'an-ı Kerim Elif B'si ve ilmihal, dini içerikli hikayeler ve yine İslam dinin güzelliklerini anlatan kitaplara olan ilgi yüzde 90 oranında arttı.

Nil Tuna (NT) Mağazaları Kayseri Şube Müdürü Cemalettin Öksüz, mübarek Ramazan ayı öncesinde manevi atmosferi yakalamak isteyen vatandaşların şimdiden hazırlık yapmaya başladığını ve kendilerine yardımcı olacak kitap kaset ve CD'lere çok büyük ilgi gösterdiklerini söyledi.

Dini içerikli yayınların satışında yüzde 90 civarında bir artış görüldüğünü kaydeden Öksüz, Ramazan ayına girilmesi ile birlikte satış oranlarının daha da artacağını kaydetti.

Öksüz, "Kur'an-ı Kerim CD'lerine olan talebi karşılamakta güçlük çekiyoruz. Bunun yanı sıra dini içerikli kitap ve kasetlerde çok kısa sürede tünekiyor. Sürekli sipariş veriyoruz. Bu da vatandaşın Ramazan öncesi nedenli büyük bir hazırlık yaptığının göstergesidir" dedi.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan da Ramazan ayı içinde tüm insanların manevi bir ortama girdiğini ve bunu en iyi şekilde değerlendirme gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

Günahlarından kurtulma, yaptıkları hatalara bir son verme ve Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenmek için insanların Ramazan ayını sabırsızlıkla beklediğinin altını çizen Nursaçan, "Ramazan ayı süresince gerek camilerde olsun gerekse evlerde sürekli Kuran öğrenme dersleri vardır. Kur'an-ı Kerimini, Elif B'sını alan yediden yetmişe tüm insanımız Kur'an öğrenme gayreti içerisine giriyor. Bu insanımızın özünde olan bir şeydir" dedi.

Nursaçan, Hazreti Muhammet (SAV)'in 'Oruçlu halinizle oruç tutmadığınız hal bir olmasın. Birisi size sataşırsa ben oruçluyum deyiniz' hadisi şerifini hatırlatarak bil hassa trafikte iftar zamanında daha hassas davranılması konusunda da uyarılarda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious