Dink cinayetinde 8 gözaltı

  • Giriş : 20.01.2007 / 00:00:00

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesi olayına ilişkin gözaltına alınların sayısının 8’e çıktığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu arada, olay yerinde bulunan boş kovanların Kriminal Polis Laboratuvarı’nda yapılan incelemesinde, mermilerin 7.65 milimetre çapında olduğu ve mermilerin çıktığı silahın daha önce başka bir olayda kullanılmadığının tespit edildiği öğrenildi.

BAKANLAR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda İstanbul’da bulunan İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek bu sabah yeniden İstanbul Emniyet Müdürlüğüne geldi.

İstanbul Valisi Muammer Güler, Vatan Caddesi’ndeki Emniyet Müdürlüğüne gelişinde yaptığı açıklamada, “Olayla ilgili gelişmeleri değerlendiriyoruz. Arkadaşlarımız sabaha kadar çalıştılar. Bakanlarımızla beraber mevcut bilgileri gözden geçireceğiz. Gerekli açıklamalarda bulunacağız” dedi.

Soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın, ilgili birim müdürleriyle birlikte geceyi emniyet müdürlüğünde geçirdiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious