Dink davası 7 Temmuz'a ertelendi

Dink davası 7 Temmuz'a ertelendi.9759
  • Giriş : 28.04.2008 / 17:39:00

Hrant Dink öldürülmesine ilişkin davanın 5'inci celsesi tamamlandı. Duruşmada herhangi bir tahliye kararı verilmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul 14.Ağır Ceza Mahkemesi'nede görülen duruşma sona erdi. Duruşma sonrası müdahil avukatlarından Fethiye Çetin bir açıklama yaptı. Çetin, sanık Erhan Tuncel'in konuşma kayıtlarının imha edilip edilmediğine ilişkin beklenen yazının mahkemeye ulaşmadığını belirtti. Çetin ayrıca, Yasin Hayal'in cezaevindeyken emekli Tuğgeneral Veli Küçük ile görüşüp görüşmediğinin belirlenmesi için talep edilen yazıya da cevap gelmediği dile getirdi. Çetin, Trabzon'daki davanın İstanbul'daki davayla birleştirilmesine ilişkin talebin, bu yazılardan sonra görüşülmesine karar verildiğini de söyledi.

Müdahil ve sanık avukatlarının diğer taleplerinin de daha sonra değerlendirilmesine karar verilen duruşma sonunda tutuklu sanıkların tahliye taleplerinin reddine karar verildi. Avukatı olmadığı için ifadesi alınamayan tutuksuz sanık Coşkun İğci'ye baro tarafından bir avukat tayin edilmesi için de bir yazı yazılmasına karar verildi.

Fethiye Çetin, sanık O.S.'nin yaşının 18'in altına olması nedeniyle şimdiye kadarki duruşmaların gizil yapıldığını ancak 28 Haziran'da 18 yaşını dolduracak olamsından dolayı bir sonraki duruşmada gizlilik kararının kaldırılacağını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious