Dink davasında yargılanan jandarmadan şok itiraf!

Dink davasında yargılanan jandarmadan şok itiraf!.15062
  • Giriş : 20.03.2008 / 22:51:00
  • Güncelleme : 20.03.2008 / 22:52:23

Sanıklar, suikast istihbaratını dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı'na anlattıklarını açıkladılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hrant Dink suikastinde ihmalleri bulunduğu için yargılanan jandarma personelleri ilginç itiraflarda bulundu. Sanıklar Jandarma Astsubay Başçavuş Okan Şimşek ve Jandarma Uzman Çavuş Veysal Şahin Dink'in öldürüleceği istihbaratını dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz'e anlattıklarını açıkladı.

Trabzon 2. Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Hrant Dink'in 19 Ocak 2007'de İstanbul Şişli'de tabancayla öldürülmesinde istihbarat yönünden ihmalleri olduğu iddiasıyla haklarında 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan ve bir önceki duruşmada bulunmayan jandarma astsubay O.Ş. ile jandarma uzman çavuş V.Ş. katıldı.

Sanıklar, duruşmada, daha önce mülkiye ve jandarma müfettişlerine verdikleri ifadeleri kabul etmediklerini söylediler.

Aldıkları bilgileri üstlerine iletmekle görevli olduklarını belirten O.Ş, ''Ben bilgi toplayıcı personelim. Edinmiş olduğum bilgileri üstlerime veririm. Konu daha sonra üstlerim tarafından değerlendirmeye alınır. Bu konuyla ilgili bilgileri de üstlerime verdim'' dedi.

O.Ş. ile V.Ş, görevlerini yaptıklarını ve haklarındaki suçlamaları kabul etmediklerini söylediler.

Bugünkü duruşmaya katılan Şimşek ve Şahin herkesi şaşırttı. İki sanığın avukatlarının duruşmaya gelmemesi ise dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious