Dink duruşmasında gergin anlar

Dink duruşmasında gergin anlar.9493
  • Giriş : 25.02.2008 / 21:19:00

Hrant Dink cinayeti zanlılarından Yasin Hayal'in, bugünkü duruşma sırasında müdahil avukatı Erdal Doğan'a saldırmak istediği öğrenildi. Bu arada duruşma 28 Nisan'a ertelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada avukatların, Yasin Hayal'in ailesine yaptığı yardımı sorması üzerine sanık Yaşar Cihan, Hayal'in avukatına davaya bakması karşılığı önce nakit para sonra da 1000 YTL'lik çek verdiğini anlattı.

Cihan'ın, Mc Donald's olayı ile ilgili soru sorulması sırasında Yasin Hayal ayağa kalkarak "Burada Mc Donald's yargılaması mı yapılıyor?" şeklinde tepki verdiği, bunun üzerine avukat Erdal Doğan'ın Hayal'e soru sormak istediği öğrenildi.

Hayal'in bu duruma kızarak jandarmanın arasından sıyrılıp Doğan'a saldırmak üzere harekete geçtiği ve bu hareketinin ardından da salondan çıkarıldığı bildirildi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davanın bugün görülen duruşmasında, davanın 28 Nisan 2008 tarihine ertelelenmesine karar verildi.

14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 8'i tutuklu 19 sanığın yargılanmasına bugün de devam edildi. Bugünkü duruşma sona ererken, mahkeme heyeti duruşmayı 28 Nisan 2008 tarihine ertelediğini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious