Dink soruşturmasında ilginç gelişme

  • Giriş : 18.04.2007 / 00:00:00

Hrant Dink cinayetinde ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cinayeti önceden jandarmaya bildirdiği öne sürülen azmettirici Yasin Hayal'in eniştesi Coşkun İğci ihbarı yaptığı "Veysel" adlı uzman çavuşu teşhis etti.
İğci, daha önce Jitem muhbiri olduğunu ve jandarma istihbaratından iki kişiye ''cinayet planını'' bildirdiğini söylemişti.

Gazeteci Hrant Dink cinayetinin perde arkasını aydınlatacak yeni bir gelişme daha yaşandı. Cinayeti önceden jandarmaya bildirdiğini söyleyen azmettiricisi Yasin Hayal'in eniştesi Çoşkun İğci, Trabzon İl Jandarma Komutanlığı'nda ihbarı yaptığı "Veysel" adlı uzman çavuşu teşhis etti.

Hayal'e silah temininde yardımcı olduğu iddiasıyla Trabzon'da gözaltına alınıp İstanbul'da sorgulanan İğci, JİTEM muhbiri olduğunu ileri sürmüş ve Temmuz 2006'da Dink'in vurulacağını öğrendiğini, durumu da jandarma istihbaratından iki kişiye söylediğini öne sürmüştü.

Gazete manşetlerine taşınan bu iddialar arasında İğci'nin konuşmaması yönünde tehdidlerde yer aldı.

Durumu jandarma istihbaratından iki kişiye söylediğini öne süren İğci, sorgusunda görüştüğü kişilerin eşkâllerini de vermişti. İğci, soruşturma çerçevesinde geçtiğimiz günlerde Trabzon'da soruşturmayı yürüten müfettiş albay tarafından teşhis için İl Jandarma Komutanlığı'na çağırıldı.

İğci, burada ihbarı yaptığı "Veysel" adlı uzman çavuşu teşhis etti ancak diğer jandarma görevlisini teşhis edemedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious