Dink'i anma gecesinde sahte bilet skandalı

  • Giriş : 01.03.2007 / 00:00:00

Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink için anma gecesi düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ancak salon dolduğu için elinde bileti olmasına rağmen çok sayıda vatandaş dışarıda kaldı. Sattıkları bilet miktarından fazla biletli kişinin olması organizasyon görevlerini de şaşırtırken, bazı fırsatçıların geliri hayır işinde kullanılacak olan biletlerin sahtelerini bastığı tahmin ediliyor.

Agos Gazetesi ve Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu tarafından düzenlenen anma gecesine katılmak üzere çok sayıda vatandaş Beyoğlu'nda bulunan Yeni Melek Gösteri Merkezi önünde toplandı. Vatandaşlar davetiyeleri ve biletleri kontrol edildikten sonra teker teker içeri alındı. Ancak programın başlamasına ve salonun dolmasına rağmen bileti olan çok sayıda vatandaş içeriye girebilmek için dışarıda bekledi. Bir süre sonra organizasyon görevlileri salon dolduğu için içeriye kimsenin alınmayacağını açıkladı. İçeriye girememelerine bir anlam veremeyen vatandaşlar ellerindeki biletleri göstererek görevlilerin durumu düzeltmesini istedi. Kalabalığa durumu anlatmaya çalışan bir görevli bin 500 davetiye ve 300 adet bilet sattıklarını ifade ederek "Toplam 1800 kişi olması gerekiyordu. Ancak şu anda içeride yaklaşık 2 bin 500 kişi var. Bu nasıl oldu biz de anlamadık. Bu durum için çok üzgünüz." diye konuştu.

Dışarıda bekleyen vatandaşlardan bazıları yapılan açıklamadan sonra buraya kadar gelerek niyetlerini ortaya koyduklarını ve içeri girememelerinin bir önemi olmadığını kaydederken, bazı vatandaşlar ise ellerindeki biletleri göstererek görevlilere itirazlarını sürdürdü.

Gecenin tüm gelirinin Karagözyan ve Kalfayan yetimhanelerine bağışlanacağı açıklanırken, bazı fırsatçıların geliri hayır işinde kullanılacak olan biletlerin sahtelerini bastığı tahmin ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious