'Dink'i bağrımıza basalım'

  • Giriş : 20.01.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milletin Hrant Dink'i bağrına basarak, cinayete en güzel cevabı vereceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan, Hrant Dink'in Türkiye'nin aydını olduğunu, Dink'i hedef alan kurşunların bütün Türkiye'ye sıkıldığına işaret ederek, konuşmasına şöyle devam etti: "Allah'ın verdiği canı, kimsenin almaya hakkı yoktur. Birlik beraberliğimize, özgür düşünceye kurşun sıkılmıştır. Aziz milletimize, ailesine, basın dünyasına başsağlığı diliyorum. Bu cinayeti işleyenler adalete hesap vermekten kurtulamayacaktır. Bunun için bütün birimlerimizi seferber ettik. Fail ya da faillerin en kısa sürede adalet önüne çıkarılması için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Milliyetimizin derin sağduyu ve basiretine inanıyorum. Bu cinayet amacına ulaşamayacak ve bu oyun boşa çıkarılacaktır. Aziz milletimiz kenetlenerek, özellikle değerlerimizden gelen beraberliğimize daha çok sahip çıkarak, Hrant Dink'i bağrına basarak kanlı ellere en güzel cevabı verecektir."

"Bizi zayıflatmaya çalışan, etnik, dini, ırkçı ayrıma karşı vatandaşlık bilincimizi daha da yükseltmeliyiz." diyen Erdoğan, bunlara fırsat vermeyecektlerini ve kanlı provakasyonların kendilerini yollarından alı koymacağını vurguladı.

Şimdiye kadar hükümetin icraatlarının ekonomik ağırlıklı olduğunu vurgulayan Erdoğan, bundan sonra sosyal restorasyona önem vereceklerini belirtti.

Toplumdaki zayıf noktaları, tahrik edilmeye müsait yönleri onaracaklarını söyleyen Erdoğan, "Bu süreçte herkese sorumluluklar düşüyor. Öncelikle milletimizin, cumhuriyetimizin değerlerini ihtilaf konusu olmaktan çıkarmalıyız" dedi.

Erdoğan, "Bizi zayıflatmaya çalışan, etnik, dini, ırkçı ayrıma karşı vatandaşlık bilincimizi daha da yükseltmeliyiz. Bunlara fırsat vermeyeceğiz. Kanlı provokasyonlar bizi yolumuzdan alıkoyamaz. " şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious