Dink'in gerçek katili yakalanmadı mı?

  • Giriş : 21.01.2007 / 00:00:00

Şişli'de uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen gazeteci Hrant Dink'in cenazesinin de bulunduğu Meryem Ana Ermeni Kilisesi'nde pazar ayini yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şişli'de çalıştığı gazetenin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Hrant Dink'in cenazesinin bulunduğu Meryem Ana Kilisesi'ndeki pazar ayinine çok sayıda Ermeni vatandaş katıldı. Sabah saat 10.00 sıralarında başlayan ayine Türkiye Ermenileri Patriği Mutafyan katılmazken, Dink'in eşi ve çocuklarından da ayine gelen olmadı. Ermeni vatandaşlar mum yakıp Dink için dua ederken, bazılarının da Hrant Dink'in fotoğraflarını yakasına taktığı görüldü. Ayinin dua bölümünde Ermeni gazeteci Hrant Dink için dua edilerek anıldı.

Bu arada, pazar ayinine katılan ve saldırının üzüntüsünü hala içlerinde yaşayan Ermeni vatandaşlar, Dink'in çok iyi bir insan ve herkesi kucaklayan bir kişi olduğunu söyledi. Dink'i yakından tanıdığını belirten bir kişi kendisinin sadece Ermenileri değil tüm insanları sevdiğini belirtirken, bir diğeri ise Dink'in tüm Türkiye için kayıp olduğunu söyledi. Saldırıya karşı tepkilerinin dinmediği görülen vatandaşlar, katilin yakalandığına ise inanmıyor. 17 yaşındaki bir çocuğun katil olamayacağını savunan ermeniler, "Devlet gerçek katili arayıp bulmalı. Bu çocuk katil değil belki sadece kullanılmıştır" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious