Dink’in katil zanlısının kimliği belirlendi-3

  • Giriş : 20.01.2007 / 00:00:00

Hrant Dink cinayetinin katil zanlısı olarak aranan kişinin kimliğini Trabzon doğumlu Ogün Samas olarak belirlendi. Samas 5 kez Trabzon-İstanbul arası uçtu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zanlının fotoğrafının yayınlanmasının ardından yapılan ihbarları değerlendiren polis, katil zanlısının Trabzon nüfusuna kayıtlı Ogün Samas olduğunu tespit etti. Trabzon’daki adresi belirlenen zanlının yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Hrant Dink’in birinci derecede katil zanlısı olduğu öne sürülen Ogün Samas’ın, son 15 günlük süre içinde özel bir hava yolu şirketiyle Trabzon-İstanbul arasında 5 seyahat gerçekleştirdiği öğrenildi.

Hrant Dink suikastini gerçekleştirdiği belirtilen Ogün Samas’ın babası Ahmet Samas’ın da aralarında bulunduğu 10 kişinin ifadelerine başvurulmak üzere İstanbul’a getirileceği öğrenildi.

Trabzon’da yapılan operasyonda Ogün Samas’ın babası ve 1.5 yıl önce bir restoran zincirinin Trabzon’daki şubesine düzenlenen saldırıda adı geçen yakın arkadaşı gözaltına alındı.

Samas’ın Trabzon’da 24 Ekim 2004 tarihinde Mc Donalds’ta meydana gelen patlamanın faili olarak gözaltına alınan Yasin Hayal’in arkadaşı olduğu iddia edildi.

Trabzon Atatürk Alanı’nda Mc Donalds’ın giriş kapısında meydana gelen patlamada 6 kişi yaralanmıştı.

Katil zanlısı Ogün Samas’ın babası Ahmet Samas’ın Trabzon’un Ferizli belde belediyesinde geçici işçi olarak çalıştığı bildirildi.

Ogün Samas’ın ise Trabzon Ahmet Canbalı lisesinde öğrenci olduğu belirtilirken, Samas’ın mezun olup olmadığı bilinmiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious