Dinleme iddiaları Meclis'te

Dinleme iddiaları Meclis'te.23477
  • Giriş : 01.06.2008 / 10:32:00

AK Parti dinleme iddialarının araştırılması için Meclis'e önergesini sundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Meclis, yine yoğun bir haftaya giriyor. Genel Kurulda, AK Parti'nin, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın dinlenilmesine ilişkin iddiaların araştırılarak, gerekli tedbirlerin tespit edilmesi amacıyla ''Meclis Araştırması'' açılması için sunduğu önergenin, 3 Haziran Salı günü görüşülmesi bekleniyor.

Önergenin gerekçesinde, bugüne kadar Türkiye'de birçok kişinin yasa dışı dinlemelerin mağduru olduğu belirtildi. Yasa dışı dinlemelerden ötürü çok sayıda dava açıldığı ve konunun sürekli tartışıldığı bildirilen önergede, yasa dışı olarak dinlenildiğini öne sürenler arasında siyasetçiler, gazeteciler ve hatta yargı mensupları bulunduğu kaydedildi.

Demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye'de, geçmişte bu tür olayların yaşanması, toplumda demokrasiye olan güvenin zedelenmesine yol açtığı ifade edilen önergede, ''Son zamanlarda ülkemizde yaşanan ve basına yansıyan CHP Genel Sekreterinin dinlenilmesi iddiaları ile tekrar gündemimize girmiştir ve bu konuda tartışmalar yapılmaktadır. Bu konunun ayrıntılı bir şekilde araştırılmasının ve sonucuna göre gereğinin yapılmasının doğru olacağı kanaatindeyiz'' denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious