Dinlemeye takılan esrarengiz görüşme

Dinlemeye takılan esrarengiz görüşme.13125
  • Giriş : 01.05.2009 / 01:40:00
  • Güncelleme : 01.05.2009 / 00:12:55

Paksüt'ün eşi ve Ergenekon sanığı Ferda Paksüt, Ergenekon için gecesini gündüzüne katmış...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt'ün eşi Ferda Paksüt'ün AB Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn'in Türkiye açıklamalarına Finlandiya Büyükelçisi'ni arayarak tepki gösterdiği ortaya çıktı.

Ergenekon'un ikinci iddianamesinin ek 99. klasöründe 1.4.2008 tarihinde gazeteci E.B. ile görüşen Paksüt, Finlandiya Büyükelçisi Maria Serenius'la yaptığı konuşmayı anlatıyor. Paksüt gazeteciye, "Finlandiya Sefiresi Maria'yı aradım. Olli Rehn, Türkiye'nin iç meselelerine niye bu kadar çok karışıyor? 'Bizde iki tane kurum vardır, bir tanesi askeriye bir tanesi de Anayasa Mahkemesi'dir' dedim."diyor. Telefon görüşmesi şöyle:

Ferda Paksüt: Bu telefonu yapmanı, Osman istedi mi senden? Hayır dedim.

E.B.: Süper, çok enteresan.

F.P. Hani senle 'kız kardeş gibi olduğumuz için söylüyorum' dedim, 'biz Türkler Finlileri çok severiz' dedim. Herhalde Rehn zannediyor ki biz hepimiz AB'ye girmek istiyoruz, 'hayır' dedim, 'sadece AKP hükümeti AB'ye girmek istedi, onun için oynuyor' dedim.

E.B.: Ya bunlar süper sırlar. Bunlar siz gün gelip de 15-20 yıl ya da ölene kadar izin vermediğiniz sürece unutulacak şeyler.

F.P.: Daha bende neler var yani sen bu ne ki E....cim. Ben sana Bağdat'ta yaptıklarımızı bir anlatsam. Ne diyorsun daha bunu Osman bilmiyor biliyor musun?

E.B.: Yani biz kimsenin iç işine karışmıyorsak onların da bizim iç işimize karışmaması gerekir. Askeriye ve yargının bütün ülkeler için çok özel ve kutsal bir yeri olduğunu anımsatmanız doğru olmuş.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*