Dinp Drpic bilmecesi!

Dinp Drpic bilmecesi!.9090
  • Giriş : 31.01.2008 / 19:54:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 14:38:31

Beşiktaş'ın, borsaya bile bildirdiği Dino Drpic'in transferinden vazgeçtiği iddia edilirken, Asbaşkan Levent Erdoğan'ın yaptığı açıklamalar kafaları karıştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Beşiktaş'ın sonlandırmak üzere olduğu Dino Drpic transferini, Hırvat oyuncunun video görüntülerinin internette yayınlanması üzerine askıya aldı. Siyah-Beyazlı ekibin Dinamo Zagrep'te forma giyen ve her konuda anlaştığı hatta borsaya bile bildirdiği defans oyuncusunun rakip tribünlere yaptığı uygunsuz hareketler nedeniyle yönetim bu transferden vazgeçme kararı aldı. Yönetimin ikinci bir Pascal Nouma vakası yaşamamak için böyle bir karar iddia edilirken, Hırvat oyuncunun eşinin de Türkiye'ye gelmek istemediği ileri sürüldü.

Öte yandan Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, Hırvat savunma oyuncusu Dino Drpic’in transferinden vazgeçmeleri gibi bir durumun söz konusu olmadığını ve bugün basında çıkan görüntüleriyle ilgili araştırma yaptıklarını söyledi. Erdoğan, yaptığı açıklamada, Drpic’in bugün basına yansıyan görüntüleri sonrası transferinden vazgeçtikleri yönündeki iddialar konusunda, "Bu görüntülerle ilgili araştırmamızı yapıyoruz. Hırvat oyuncunun transferi için maddi şartların da istediğimiz şekilde olması gerekiyor" dedi.

Drpic’in transferinin kesinliğe kavuşmadığı gibi, vazgeçilmesinin de söz konusu olmadığını ifade eden asbaşkan Erdoğan, "Bu oyuncuyla transfer için görüşmeler sürüyor. Bugün basında bu oyuncuyla ilgili çıkan görüntüler nedeniyle transferinden vazgeçmiş değiliz. Drpic’in bu hareketleri ne amaçla yaptığı, fevri davranışlar mı olduğunu araştırıyoruz. Beşiktaş’a gelecek oyuncunun ahlaki kontrolünün de yapılması gerekiyor. Kendisiyle ilgili görüntülere bakarak, transferi için ’hayır’ diyecek değiliz. Özel bir konu olduğu için kendimiz araştırmayı tercih ediyoruz. Kendisinin ifadesine bağlı kalmamız doğru olmaz. Beşiktaş’ın duruşuna uymayacak bir oyuncuyu almamız mümkün değil, ancak görüntüler nedeniyle Drpic’ten de vazgeçmemiz söz konusu değil" diye konuştu.

Drpic’in transferi için maddi şartların yanında Hırvat oyuncunun hareketinin nedenlerinin de önemli olacağını kaydeden Levent Erdoğan, "Her iki konunun, Beşiktaş’ın istediği doğrultuda olması gerekiyor. Drpic’in hareketinde ahlaki durum bozukluğu yoksa ve maddi anlamda istediğimiz oluşmuşsa kendisini alırız" dedi.

BEŞİKTAŞ, İSPANYA’DA OYUNCU ARIYOR
Higuain’i kiralık olarak gönderen Beşiktaş, Futbol Federasyonu’nun yabancı oyuncu konusunda yaptığı değişiklik sonrası orta saha için araştırmalarını İspanya’da sürdürüyor. Siyah-beyazlı kulübün asbaşkanı Levent Erdoğan, orta sahaya yönelik transfer çalışmalarını İspanya’da sürdürdüklerini belirterek, "Orta saha için defansif ağırlıklı bir oyuncu araştırması yapıyoruz. Bir iki oyuncuyla görüşmeler devam ediyor. Çok ağır şartlarda olmadığı takdirde, ihtiyacımız olan transferi yaparız" diye konuştu.

İşte Dino Drpic'in olay yaratan görüntüleri:

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious