Diplomalı trafik canavarları

Diplomalı trafik canavarları.12476
  • Giriş : 06.05.2009 / 16:05:00

'Türkiye'de, alkollü araç kullandığı için ceza kesilen kişilerin yüzde 70'i üniversite mezunu'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdür Yardımcısı Emniyet Amiri Bahadır Can, Türkiye'de, alkollü araç kullandığı için ceza kesilen kişilerin yüzde 70'inin üniversite mezunu olduğunu söyledi.

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü ile Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından "Trafik Güvenliği" konulu panel düzenlendi.

Prof. Dr. Necla Özdemir Salonu'nda gerçekleştirilen panele katılanlardan İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdür Yardımcısı Emniyet Amiri Bahadır Can, Türkiye'de her geçen gün araç sayısının arttığını dikkat çekti.

Can, araç sayısının artmasıyla birlikte karayollarının gerekli şartları taşımaması, sürücü hataları ve trafikteki diğer unsurların trafik kazalarında büyük etken olduğunun altını çizdi.

Trafik kazalarının sadece dikkatsizlikle açıklanamayacağını kazalarda sorumsuzluğun da önemli rol oynadığını işaret eden Can, "Ülkemizde alkollü araç kullandığı için ceza kesilen kişilerin yüzde 70 üniversite mezunu" dedi.

Trafik kazalarıyla ilgili sayısal bilgiler de veren Can, kazaların oluşma nedenlerini anlattı.

Kazaların oluşma nedenleri üzerine yapılan araştırma ve çalışmalar sonucu 2008 yılında Eskişehir'deki trafik kazalarında bir azalma kaydedildiğini ifade eden Can, "Sadece polisiye tedbirlerle kazaların önüne geçilemez. Bu sorun farklı disiplinlerden çalışanların katılımı ile ortaklaşa çalışılarak çözülebilir" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*