Diplomasını oğluyla birlikte aldı

  • Giriş : 16.06.2006 / 00:00:00

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 2005-2006 eğitim öğretim döneminde mezun olan 4 bin 500 öğrenci, düzenlenen törenle kep attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Atatürk Stadı'nda yapılan mezuniyet törenine Sakarya Valisi Nuri Okutan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Enver Topuz, Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Özbakır, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Durman, günümüzde yaşanmakta olan değişimin, genç ve dinamik bir nüfusa sahip ülkemizdeki gençlere ve üniversite mezunlarına önemli fırsatlar sunduğunu söyledi.

Mezuniyet törenine katılamayan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, gönderdiği kutlama mesajında, mezun olan öğrencilerin ulusun umudu ve geleceğin güvencesi olduğunu kaydederek araştırmaktan ve öğrenmekten vazgeçmemek gerektiğini belirtti.

Törende, üniversite birincisi olan Eğitim Bilimleri Fakültesi Almanca Mütercim Tercümanlık Bölümü mezunu Sevinç Kabukcik (28), öğrenciler adına bir konuşma yaptı. Konuşma sırasında Kabukcik'i 11 yaşındaki oğlu Berkay yanlız bırakmadı. Kabukcik, diplomasını Sakarya Valisi Nuri Okutan'ın elinden aldı. Daha sonra Kabukcik, oğluyla birlikte üniversite kütüğüne ismini çaktı.

Üniversitenin en yaşlı mezunu olan 65 yaşındaki Akyazı Meslek Yüksekokulu Mobilya ve Dekorasyon Bölümü öğrencisi Erdoğan Canbatur da diploma sevinci yaşadı.

Törenin sonunda 4 bin 500 öğrenci kep atarak mezuniyet çoşkusunu yaşadı.

Tören havai fişek gösterisiyle son buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious