Diplomatlar dan 'park' cezalarına ret

Diplomatlar dan 'park' cezalarına ret .9276
  • Giriş : 25.11.2007 / 11:10:00

The Observer, İngiltere'de park cezalarını ödemeyen yabancı diplomatların ülkelerine göre listesini yayınladı. 12 ülkenin yer aldığı listenin başında 29 bin sterlinlik ödenmemiş ceza ile Suudi Arabistan'ın başı çekiyor. Listede Türkiye de var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere'de görevli yabancı diplomatların bir kısmının park cezalarını ödemedikleri bildirildi. The Observer gazetesi, yayınladığı 12 ülkeden oluşan listenin başında 29 bin ödenmemiş ceza ile Suudi Arabistan başı çekiyor.
Pazar günlerinde İngiltere'de yayınlanan The Observer gazetesi, İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nın verilerine dayanarak İngiltere'de park cezalarını ödemeyen görevli yabancı diplomatların ülkelerine göre listesini yayınladı.
The Observer'de yen alan listenin başında 319 ceza ile Suudi Arabistan bulunuyor. Suudi diplomatların ödemedikleri cezaların toplamı, 29 bin 620 sterlin'e ulaşıyor.


Suudi Arabistan'ı Çin, Sudan ve Mısır'ın izlediği listede Türkiye, ödenmemiş 18 bin 240 sterlinlik park cezası ile dördüncü sırada yer alıyor.


İngiliz gazetesine göre, 2007 itibariyle listede bulunan diğer ülkeler, Fransa, Rusya, Afganistan, Gine, Almanya, Kuveyt ve Zambyadır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious