Diplomattan İslam itirafı!

Diplomattan İslam itirafı!.8356
  • Giriş : 15.02.2008 / 17:34:00

İsveçli Diplomat, AB için 'Hristiyan Birliği' diyenlere müthiş bir itirafla karşı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü ve Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM) tarafından düzenlenen ''Euro-Türklerin ve Türkiye'deki Avrupalıların Türkiye'nin AB'ye Katılım Sürecine Katkıları'' konulu konferansta konuşan İsveç'in İstanbul Başkonsolosu Dr. Ingmar Karlsson küresel dünyada aktör olmak için Avrupa'nın, Türkiye'ye ve özellikle İstanbul'a ihtiyacı olduğunu söyledi.

Türkiye'nin AB üyeliği konusunda dini argümanları kullanmanın tehlikeli olduğunu belirten Karlsson, ''AB'nin Hristiyan topluluğu olduğunu söylersek, bizi de 15 yıl sonra birlikten çıkartmanız lazım. Çünkü o zaman göç sebebiyle cumaları camiye giden Müslümanların sayısı, pazarları kiliseye giden İsveçlilerden daha fazla olacak'' dedi.

Avrupa'da Müslüman nüfusun hızla büyüdüğünü ifade eden Karlsson, ''Bunu unutmamak gerekiyor. Dini argümanları kullanmak at gözlüğü takmak olur'' diye konuştu.

Karlsson, Avrupa'da 15 yıl sonra 20 milyonluk işçi açığı olacağını da belirterek, ''Nereden gelecek bu kişiler?'' diye sordu.

AB'nin Türkiye'ye ihtiyacı olduğunu ifade eden Karlsson, gerekli reform çalışmalarını yapan Türkiye'nin AB'ye üye olacağından emin olduğunu sözlerine ekledi.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious