Diri diri gömmeli fuhuşa 9 tutuklama

Diri diri gömmeli fuhuşa 9 tutuklama.14442
  • Giriş : 07.01.2009 / 12:36:00

Rize'nin Pazar ilçesinde düzenlenen fuhuş operasyonunda gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen 23 kişiden 9'u tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pazar ilçesindeki 20 ayrı iş yerine düzenlenen eş zamanlı operasyonda, iş bulma vaadiyle Türkiye'ye getirdikleri yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 23 kişiden, aralarında 6 yabancı uyruklu kadının da bulunduğu 19'u, nöbetçi savcılıktaki sorgularının ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye çıkarıldı.

Nöbetçi mahkemede tekrar sorgulanan zanlılardan, 10'u tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, Türk asıllı M.B, Y.K, E.A, B.B ile Gürcistan uyruklu İ.K, İ.A, Z.K, G.A. ve A.Ö. adlı kadınlar, ''Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, organize şekilde fuhuş maksadıyla insan ticareti yapmak, uyuşturucu madde ticareti yapmak, fuhşa yer temin etmek, tehdit ve şantaj'' suçlarından tutuklandı.

Bu arada, Savcılığın, zanlılardan 10'unun, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına itiraz ettiği, bir üst mahkemenin ise itirazı değerlendireceği öğrenildi.

-OLAY-

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, yaklaşık 3 aydır sürdürdüğü çalışma sonucunda Pazar ilçesindeki 20 iş yeri ve otele düzenlediği operasyonda yabancı uyruklu 44 kadın ile Türk uyruklu 17 erkek gözaltına alınmıştı. Adliyeye çıkartılan 6 kadının dışındaki diğer kadınlar sınır dışı edilmişti.

Tutuklanan zanlılardan Gürcistan uyruklu İ.K'nın cep telefonunda, ''bir kadının başına kürekle vurulduktan sonra açılan çukura canlı olarak gömüldüğünü gösteren görüntüler'' ele geçirilmiş, zanlıların bu görüntüleri fuhşa zorladıkları kadınlara izlettirerek, ''İstediğimizi yapmazsanız sizi de böyle öldürürüz'' diye tehdit ettiği belirtilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*