'Diş fırçalandıktan sonra iple temizlik zarar veriyor'

  • Giriş : 29.04.2006 / 00:00:00

Diş hekimi Devrim Sağlam, doğru bilinen yanlışlarla dişlere zarar verildiğini belirterek, "Dişlerin fırçalanmasından sonra iple aralarının temizlenmesi zararlıdır." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aralarında Belediye Başkanı Nihat Zeybekci'nin eşi Ayşen Zeybekci'nin de bulunduğu grup üyeleri, Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu İlköğretim Okulu'na giderek öğrencileri ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirdi. Burada Dt. Sağlam, çocukların dişlerini nasıl fırçalaması gerektiğini ayrıntılı şekilde anlattı.

Her yemekten sonra ve yatmadan önce düzenli fırçalamakla dişte çürük ve ağrıların yaşanmayacağını ifade eden Sağlam, "Özellikle şeker ve çikolata gibi yiyeceklerin ardından hemen fırçalamalıyız. Yoksa ekmek kırıntısının etrafında toplanan karıncalar gibi mikroplar da dişlerimizin arasında toplanır." diye konuştu.

Bütün çocukların az ya da çok dişlerini nasıl fırçalanması gerektiğini bildiğini ancak doğru bilinen yanlışlarla dişlere zarar verildiğini belirten Sağlam, "Dişlerin fırçalanmasının ardından iple aralarının temizlemesi zarar verir. Bu tür bir alışkanlığı olanlar varsa terketsin." dedi.

Eğitimin ardından Zeybekci ve beraberindeki hanımlar, öğrencilere diş fırçası dağıttı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious