Diş hekimi toprağa verildi

  • Giriş : 27.08.2006 / 00:00:00

Muayenehanesinde öldürülen bayan diş doktoru memleketi Aydın'da gözyaşları arasında toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir'in Eşrefpaşa semtinde önceki gece muayenesinde, elleri bağlanıp ağzı bez parçasıyla kapatılan ve boğularak öldürüldüğü tespit edilen diş hekimi Zekiye Gökşin'in cenazesi annesinin köyü olan Aydın'ın İncirliova ilçesine bağlı Köprüova köyüne konvoy ile getirildi. Dr. Gökşin'in cenazesi Köprüova köyünde, ikindi namazından önce kılan cenaze namazına müteekip köy mezarlığında defnedildi.
Yapılan cenaze törenine Diş Hekimi Zekiye Gökşin'in ailesi, İzmir yaşayan komşuları, arkadaşları, meslektaşları, köyde yaşayan akrabaları ve köylü vatandaşlar katıldı. Özel cenaze aracının köy sınırlarına girmesi ile birlikte fenalaşmaya başlayan akrabalarından bazıları, tabutun içine bakmak isteyince kargaşa yaşandı. Köydeki akrabaları tarafından yatıştırılan anne, cenaze namazının kılındığı sırada kendisini kaybederek yere düştü. Bu sırada çıkan karmaşada baygınlık geçiren bir akrabası, köylü kadınlar tarafından yüzüne su dökülerek ve Tokat atılarak kendine getirildi. Baygınlık geçiren akraba daha sonra camiden uzaklaştırıldı.

Bilindiği gibi, İzmir'in Konak ilçesi Eşrefpaşa semti 474 sokak numara 90'da dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, diş hekimliği yapan Zekiye Gökşin (40), bürosunun mutfak kısmında elleri bağlandıktan sonra boğularak öldürülmüş halde bulunmuştu. İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopside Gökşin'in, vücudunda, boğuşmadan kaynaklanan bir ize rastlanılmadığı, vücudundan ve tırnak uçlarından doku örneği alındığı, tecavüze uğrayıp uğramadığının anlaşılması için bazı tetkikler yapıldığı öğrenildi.

Diş hekimi Zekiye Gökşin'in muayenesinde yapılan aramalarda, ağzında bir bez parçası olduğu ve mutfak tüpünün de açık bırakıldığı belirlenmişti. Ayrıca Gökşin'in elbiselerinin çıkarıldığı ve üzerinde sadece çalışma önlüğünün bulunduğu belirtilmişti. Diş hekimi Gökşin'i öldüren katil veya katillerin, genç doktorun kredi kartlarını, cep telefonunu ve çantasını çaldıkları ve muayenenin anahtarını da alarak kaçtıkları tespit edilmişti. Bu arada, polisin olayla ilgili olarak soruşturmayı derinleştirdiği ve Dr. Zekiye Gökşin'in randevulu hastaları ve yakın çevresindekilerin ifadelerine başvurduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious