Diş hekimliği öğrencilerinin ilginç sınavı

Diş hekimliği öğrencilerinin ilginç sınavı.9590
  • Giriş : 19.06.2009 / 20:32:00

K.Ü. öğrencileri final sınavını bir evin bahçesinde, vatandaşların dişlerini muayene ederek verdiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri, ''Fırçalar Çantada, Dişler Yolunda'' projesi kapsamında, final sınavını bir evin bahçesinde vatandaşların dişlerini muayene ederek oldu.

Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri, ''Fırçalar Çantada, Dişler Yolunda'' projesi kapsamında, Yenimahalle semtindeki bir evin bahçesinde, vatandaşların dişlerini muayene etti. Vatandaşlara ağız ve diş sağlığı hakkında bilgi veren öğrenciler, diş çürüklerinin önlenmesi amacıyla çocuklara flor jel uygulaması da yaptı.

Öğrenciler, ''Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Ana Uygulamaları'' dersinin final sınavı notlarını da bu çalışmalarından aldı.

Muayeneyi final sınavı gibi değerlendiren öğretim görevlileri, öğrencilere not verdi.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Çoruh Türksel Dürgergil, Diş Hekimliği Fakültesinin birinci sınıf ders müfredatındaki ''Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Ana Uygulamaları Dersinin'' finalini fakülte dışında yapmayı uygun gördüklerini söyledi.

Evin bahçesini muayene alanı olarak kullandıklarını dile getiren Doç. Dr. Dürgelgil, hem mahalledeki vatandaşların muayene edildiğini, hem de diş hekiminin gerektiğinde hastasının ayağına kadar hizmet götürmesi ilkesinin uygulandığını söyledi.

Türksel Dürgergil, öncülüğünde geçen yıllarda başlatılan ve Kırıkkale'de ilköğretim öğrencilerinin diş taramasından geçirildiği ''Fırçalar Çantada, Dişler Yolunda'' projesi Sağlık Bakanlığı tarafından ülke geneline yayılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*