Dişi Al Capone!

  • Giriş : 02.08.2006 / 00:00:00

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan 28 yaşındaki Güniz Akkuş, 2002 yılında 'çetelerle irtibatlı olduğu' gerekçesiyle meslekten atıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Motorize Ekipler Amirliği'nde görev yapan 28 yaşındaki Güniz Akkuş, 2002 yılında 'çetelerle irtibatlı olduğu' gerekçesiyle meslekten atıldı.

Pekçok yaralama, kaçırma, haraç alma tehdit olaylarına adı karışan kadın çete lideri bir parkta kıskıvrak yakalandı. Polis önce Bakırköy'de Yılmaz Aydın'a ait işyerinde 2 kişinin yaralandığı silahlı çatışma olayından sonra Güniz Akkuş ve adamlarının izine ulaştı. Daha sonra İzmir'de dericilik yapan Cüneyt Ceviz'in bizzat Güniz Akkuş tarafından ayağından pompalı tüfekle vurulduğu ve 200 bin dolar haraç vermek zorunda kaldığı tespit edildi. Araştırma, çetenin boyutlarını nerelere ulaştığını da gözler önüne serdi.
Bir başka olay da Eminönü'nde kuyumculuk yapan Alper Kuyumcu'nun, ayrıldığı sevgilisi K.A'ya aldığı Porsche marka otomobilin kavgasında yaşandı. K.A, olayı çözmesi için Güniz Akkuş'u tuttu. O da 3 adamını görevlendirerek Kuyumcu'yu kaçırttı. Çete üyeleri, işadamını 'Ya otomobilden vazgeçersin ya da seni öldürürüz' diyerek tehdit etti. Çaresiz işadamı servet değerindeki otomobilini eski sevgilisine bırakmak zorunda kaldı.

KAFASINA SİLAH DAYADI

Akkuş'un son vukuatı ünlü eğlence merkezi Reina'daydı. Silahla içeri giremeyeceklerini söyleyen korumalarla tartışan Güniz Akkuş, kapı önünde Reina'nın sahibi Mehmet Koçaslan'a hakaretler yağdırmaya başladı. Durumun Koçaslan'a bildirilmesinden sonra içeri alınan Güniz, silahını Koçaslan'a doğrultup, 'Bir daha böyle bir durum yaşanırsa ölürsün' diye tehdit etti.

PARKTA YAKALANDI

Olaydan sonra Koçaslan, polise başvurdu. Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise Akkuş'u Borsacı sevgilisi Sinan Osman'la Beşiktaş'ta bir parkta buluştuğu sırada yakaladı. Akkuş, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanırken, sıra adamlarına gelmişti. Tespit edilen adreslerde, Sinan Osman, Orhan Soylu, Mustafa Kemal Yavuz, Orhan Karpuz yakalandı. Ancak Harun Topçu isimli çete üyesi yoktu...

UÇAĞA OPERASYON

Onun da İzmir'e gitmek üzere THY uçağından yer ayırttığı bilirlendi. 23.30'da havalanmak için piste yönelen uçak, kulenin uyarısıyla durduruldu. Uçağa operasyon yapan polis Topçu'yu üzerindeki bir miktar kokainle birlikte ele geçirdi. 5 yıllık polis iken meslekten atılan Güniz Akkuş'un Polat Tower Recidence'nin 15. katındaki bir dairede aylık 2 bin 500 dolara sevgilisi Sinan Osman'la birlikte kaldığı öğrenildi. Akkuş'un, Sedat Peker'in adamı olduğu iddiasıyla Peker soruşturması kapsamında tutuklanan Atilla Yıldırım'ın eski sevgilisi olduğu da iddia edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious